Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Teisipäevast muutub liikluskorraldus Gonsiori tänaval

Teisipäevast muutub liikluskorraldus Gonsiori tänaval

Seoses Vanasadama trammitrassi ehitusega on teisipäevast, 18. aprillist liiklusele suletud Gonsiori tänava mõlemad suunad Laikmaa ja Pronksi tänava vahelisel lõigul.

Ehitustööde järgmise etapiga suletakse teisipäevast, 18. aprillist liiklusele Gonsiori tänava lõik Laikmaa ja Pronksi tänava vahel kesklinna suunal. Kesklinnast väljuval suunal suleti antud tänavalõik juba 13. märtsist.

Pronksi tänaval jääb kehtima senine liikluskorraldus, kogu tänava ulatuses on avatud 1+1 sõidurada. Pronksi tänavalt ei ole võimalik sooritada pöördeid Raua tänavale (Raua tn on suletud). Samuti ei saa sooritada pöördeid Gonsiori tänavale Kaubamaja suunale. Lasnamäe poolt tulles saab sooritada Gonsiori tänavalt parem- ja vasakpööret Pronksi tänavale, otse Laikmaa ristmiku poole ei pääse. Pronksi-Kunderi ristmikul kehtib senine liikluskorraldus – Pronksi tänavalt Kunderi tänavale ei pääse.

Ehitustööde perioodil soovitakse liiklejatele võimalusel vältida kesklinnas autoga liikumist.

Kõiki muudatusi ühistranspordi liikumisteedes ja graafikutes saab jälgida veebilehel https://transport.tallinn.ee/.

Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate kõigi bussiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.

Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib 2024. aasta suvel ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Trammirööbaste paigaldusele järgneb trammitee trassil katendite rajamine sõidu- ja kõnniteedel, liikluskorraldusvahendite, bussiootepaviljonide ja muu linnaruumi inventari paigaldus ning haljastustööd, mis vältavad kuni lepingu lõpptähtajani 2025. aasta veebruaris.