Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tervisliku toitumise kuu lastesõimes Päkapikk

Tervisliku toitumise kuu lastesõimes Päkapikk

visliku toitumise kuu raames Lastesõimes Päkapikk rääkisid õpetajad lastega sellest, millised toidud on tervisele kasulikud ja millised ei ole.

Alustuseks tegid lapsed tutvust juur-ja puuviljade nimedega, vaatasid, katsusid, nuusutasid ja maitsesid erinevaid tervislikke vilju. Lapsed tundsid ära porgandi, tomati ja apelsini. Laste jaoks oli uudiseks avokaado ning brokoli. Brokoli kohta ütlesid lapsed, et see on väike roheline “puu“.

Kuna sel õppeaastal pöörame erilist tähelepanu liikluskasvatusele, tekkis mõte kasutada valgusfoori põhimõtet ka tervisliku toitumise õpetamisel. Lapsed said selgeks valgusfoori värvid. Valgusfooris punane värv - on toiduained, mis ei ole lapse tervisele nii head ja neid ei tohi palju süüa. Valgusfooris kollane värv tähendab, et võib süüa mõõdukalt. Valgusfooris roheline värv tähendab, et toit on tervislik ja teeb kõhule pai. „Valgusfoori“ mäng meeldis lastele väga.

Kui puu- ja juurviljad olid vaadatud, nuusutatud, katsutud ja maitstud, siis kinnistasid lapsed õpitut BeeBot põrandarobotiga. Põrandamatil olid pildid tervislike viljade ja maiustustega: kommid, jäätis jne., mis ei ole tervisele nii kasulikud. Bee-Bot oli särtsu täis ning valmis kõik kiiresti üles leidma. Teema kinnistamiseks valmis lastel värviküllane kleepetöö „Tervislik taldrik“ ning tegid veel koos õpetajatega näpud mullaseks, istutades pottidesse erinevaid maitsetaimi. Edaspidi lapsed jälgivad ja kastavad aknalaudadel olevaid maitsetaimi, et neid ühel päeval maitsta ja nautida.

 

Allikas: Rena Lepikult, Lastsõim Päkapikk direktor