Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tervisliku toitumise kuu Tallinna Lehola Lasteaias

Tervisliku toitumise kuu Tallinna Lehola Lasteaias

Jaanuari kuu oli Tallinna Lehola Lasteaias tervisliku toitumise kuu. Selle raames tegid paljud rühmad erinevaid tervislikke küpsetisi, maitsesid eksootilisi vilju ning meisterdasid. Lasteaia personalile toimus ka väljakutse "Suhkruvaba kuu". Selle üleskutse raames loobusid osalejad erinevatest maiustustes ning üritasid toituda täisväärtuslikumalt.

Mõmmikute rühma lapsed omandasid uusi teadmisi porganditest ning küpsetamisest. Lapsed said usinalt riivida keedetuid porgandeid ning küpsetada soolaseid pirukaid ja valmistada  maitsva porgandikeeksi. Lastele maitsesid enda tehtud küpsetised väga.

Lotted valmistasid tervislikke võileibasid. Sellekas kasutasid nad musta leiba, peterselli, lehtsalatit, kirsstomateid, kurki ja paprikat. Võilevaid tulid väga lustlikud.

Klaabud  lähenesid tervislikule toitumisele hoopis läbi eksootiliste puuviljade proovimise. Puuviljadeks olid mango, kerimoja, kääbusapelsin ja litši. Lapsed uurisid neid puuvilju ja said teada seda kus need viljad kasvavad ja mida saab nendest teha. Lastele meeldis kõige rohkem litši.

Sipelgad olid loovad ja tegid imelise puu-ja juurviljapuu. Hoolikalt pesti kõik puu-ja juurviljad. Puu tüveks sai suur porgand, mis istutati suure õuna sisse. Puu tüve sisse kinnitati oksteks hambatikkudega erinevad puu- ja juurviljad. Nii valmis neil imeline vitamiinipuu.

Tallinna Lehola lasteaia pere usub, et alustades aastat tervislikult, siis püsime tervemad terve aasta.

Allikas: Siret Vaarpu, õppealajuhataja,Tallinna Lehola Lasteaed