Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tihased said Tallinna kesklinnas peavarju

Tihased said Tallinna kesklinnas peavarju

Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased paigaldasid Metsatervenduse OÜ abiga Tallinna Toomparki ja Tornide väljakule paarkümmend pesakasti tihastele.

Metsatervenduse OÜ andis GAG-i 10. klassi õpilastele materjali pesakastide valmistamiseks kooli õppeprogrammi vabatahtliku tööna. Seejärel panid õpilased tihastele mõeldud 20 pesakasti firma töötajate näpunäidete järgi üles nii oma koolimaja juurde kui ka mujale Tornide väljaku ja Toompargi puudele. 

„See on kiiduväärt tegu meie koolinoortelt ja linnalooduse eest hoolt kandva Metsatervenduse osaühingult! Kui selle firma esindajad pöördusid linnaosavalitsuse poole oma ettepanekuga, siis ei olnud vaja pikalt kaaluda – noortele annab see ju tänuväärseid oskusi ja ühtlasi rikastab linnakeskkonda. Loodan, et meie koostöö sellega ei lõpe,“ sõnas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Metsatervenduse OÜ juhatuse liige Ants Erik ütles, et ettevõte on paigaldanud erinevatele lindudele enam kui tuhat pesakasti üle Eesti. Lisaks osaleti Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise aktsioonis „100 x 100 pesakasti erametsa“, mille algatas Eesti Erametsaliit. „Pesakaste oleme paigaldanud koos õpilastega nii metsadesse kui ka veelindudele veekogude äärde. Linna on vaja ja võimalik kaduv elurikkus tagasi tuua. Seetõttu oleme kindlasti valmis jätkama siin tegevust edaspidigi ja paigaldama pesakaste lindudele ka Tallinna teistesse parkidesse,“ selgitas Erik. 

Pesakastid ei kahjusta puid, sest need on kinnitatud traadiga okste külge ja toetatud vastu puutüve. Tihaste kaitseks rähnide ja oravate eest on pesakasti ava ette pandud sobiva läbimõõduga metallrõngas.