Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Toimumas on Vormsi pargi avatud töötuba

Toimumas on Vormsi pargi avatud töötuba

8. septembril toimub Lasnamäel Vormsi pargi avatud töötuppa, et arutada kohalike elanike ja vabaühendustega Vormsi pargi tuleviku üle.

Ühtasi selgitatakse projekti GoGreenRoutes (2020-2024) tegevusi ja miks oleme valinud just Vormsi pargi. Tutvustatakse senitehtut (ruumiline analüüs, elanike küsitlus) ning arutatakse võimalikke lahendusi (nt paviljon, istumiskohad, kogukonnaaed). Lisaks toimub arutelu, kuidas erinevad linnaasutused, elanikud ja vabaühendused saaksid panustada pargi arengusse.

Hiljuti on osa Vormsi pargist saanud uue kuue - rekonstrueeriti laste mänguväljak ning korrastati selle ümbrus. Küll aga on pargis ka teine pool, mis on hetkel metsik ja heakorrastamata, samas looduslikult ja kultuuriliselt väärtuslik - seal peitub ajaloolise Nehatu koolimaja ja viljapuuaia asupaik, mille on linnaloodus üle võtnud tekitades liigiliselt mitmekesise keskkonna ja põneva maastiku.

Projekti eesmärk on lähitulevikus avada see paik kohalike elanikele vaba aja veetmise kohana, säilitades olemasolevaid väärtusi ja kasutades looduspõhiseid lahendusi. Protsessi oluline osa on erinevate osapoolte kaasamine, et üheskoos leida parim lahendus vastamaks nii elanike ootustele kui ka linnapoolsetele võimalustele.

Töötuba toimub rahvusvahelise projekti GoGreenRoutes raames, mis keskendub looduspõhiste lahenduste rakendamisele linnakeskkonnas. Projekti juhtpartneriks on Limerick (Iirimaa) ning partneritena osalevad lisaks Tallinna linnale veel Lahti (Soome), Umeå (Rootsi) ja Versailles (Prantsusmaa). Projekti eesmärk on analüüsida igas linnas välja valitud pilootala väärtusi ning katsetada linnaruumis looduspõhiste lahendustega. Tallinnas on pilootalaks valitud Vormsi park.
Projektiga saab lähemalt tutvuda kodulehel: https://gogreenroutes.eu/