Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Toimus Keele ja kultuuri teema-aasta loov ja uurimistööde konkursi lõpuüritus

Toimus Keele ja kultuuri teema-aasta loov ja uurimistööde konkursi lõpuüritus

14.05 toimus Tallinna Õpetajate Majas Keele ja kultuuri teema-aasta loov ja uurimistööde konkursi lõpuüritusena teema-aasta konverents.

Konverentsi esimeses pooles esitleti loov- ja uurimistööde konkursi võidutööid ning žürii poolt äramärkimist pälvinud tööid.

Selleaastasele konkursile laekus 26 loov- ja uurimistööd, mis kõik kandsid endas teema-aasta vaimu ning käsitlesid keele ja kultuuri teemasid.
Žürii koosseisus Tiina Puusalu, Kaja Pello, Marge Tammkivi, Eneli Šank, Kairit Johanson ja Aurika Meimre tõdesid üksmeelselt, et selleaastaste tööde tase oli väga kõrge.
Loovtööde kategoorias võitis Elo Lee Aavik Tallinna Nõmme Põhikoolist tööga ÕHUAKROBAATIKA – AJALUGU, KÖIEL KAVA KOOSTAMINE JA KOSTÜÜMI ÕMBLEMINE juhendajad Kristiina Arula, Laura Kivistik.

Äramärkimist pälvisid Kirsi Meriste Tallinna Saksa Gümnaasiumist tööga TARVASTU KOTTSUKKADE AINELISTE SUKKADE KUDUMINE juhendaja Vilja Konovalov ja Rama Alsulaiman Tallinna Arte Gümnaasiumist tööga MITMEVÄRVILINE TÄHINE ÖÖ juhendaja Heli Kompus.

Uurimistööde kategoorias otsustas žürii anda välja kaks esikohta, Johanna Korpile Tallinna Nõmme Gümnaasiumist uurimistöö „Ohvrirollis naised Sofi Oksaneni teostes“ eest (juhendaja Iivi Eiche) ning Enid Leetjõele Gustav Adolfi Gümnaasiumist uurimistöö „Lilli Luugi samanimelise novelli põhjal valminud tudengifilmi “Kolhoosi miss” karakteri loomine Konstantin Stanislavski meetodi järgi“ eest (juhendaja Maarja-Liisa Vokksepp).

Äramärkimist pälvis Tallinna Reaalkooli õpilase Mirjam Sepa töö „Ravimtaimede teadlikkus Tallinna Reaalkooli 8.-9. klassi õpilaste seas“ (juhendaja Reet Varik)
Praktiliste uurimistööde kategoorias tuli konkurentsitult võitjaks Lasnamäe Vene Gümnaasiumi õpilaste Milissa Serõševa, Arina Bogeri, Oleg Ostaptšuki töö „Lasnamäe Vene Gümnaasiumi keelekohvik 10.-12. klassi õpilastele“ (juhendaja Maria Roganova).

Päeva teises pooles toimus keele- ja kultuuriteemaline koolitus mida viisid läbi maailmakuulsad koolitajad, kes on tuntud vaid Eestis Piip ja Tuut. Koolitus pakkus nii mõtte- kui ka naeruainet väga palju.

Kogu päeva juhtis ja modereeris Loviise Võigemast.

Konkursi ja konverentsi korraldusmeeskond ja žürii tänavad kõiki, kes aitasid kaasa mõlema sündmuse edukaks läbiviimiseks ja loodame, et loov- ja uurimistööde konkurss ja konverents saavad toimuma ka järgmistel teema-aastatel.