Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tulevased tšempionid tulevad Mustakivi Lasteaiast

Tulevased tšempionid tulevad Mustakivi Lasteaiast

Sport ja liikumine on suurepärased võimalused lapsel kasvada ja areneda tervislikuks täiskasvanuks. Veebruarikuus olümpiakuu raames õpetas maailmameister ja olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi Tallinna Mustakivi Lasteaia lapsi suusatama Pirita Spordikeskuse lähedal.

Esialgu õppisid lapsed suure huviga kuidas saapaid jalga ja suusad alla panna. Kelgumäe kõrval näitas ja jutustas Kristina, kuidas on vaja sõita suuskadega ja kuidas õigesti pidurdada.

Tuli välja, et suusatamisel on väga tähtis osata kukkuda ja pärast osata püsti tõusta.

Paljudel lastel olid sammud suuskadel päris esimesed elus ning muidugi tundsid nad algul ebakindlust. Kuid mõne aja pärast tekkisid algajatel suusatajatel huvi ja hasart. Tragid ja julged lapsed panid ennast proovile suuskadega  mäest üles kõndimises ja alla sõitmises. Poisid ja tüdrukud suusatasid  hea meele ja hoolega. Kõik lapsed said Kristinalt vahva sportliku etteaste eest kuldset šokolaadimedali.

„Osavad lapsed!“, ütles Kristina. "Tahan veel!", "See on parem päev meie elus!", hüüdsid tulevased tšempionid. Põnev suusapäev tõi palju rõõmu ning iga laps tegi kingitus oma tervisele! 

Allikas: Tallinna Mustakivi Lasteaed