Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tulevikulinna professuuri seminar

Tulevikulinna professuuri seminar

Praeguses jätkusuutlikkuse ja linnaelu kvaliteedi ümber tiirlevas linnadebatis räägitakse palju 15-minutilisest linnast, mis väidetavalt lahendavad paljud linnaprobleemid alates autosõltuvusest ja linnakeskkonna kvalitatiivsest degeneratsioonist kuni halva tervise ja lahknevate kogukondadeni.

Kuigi selle mõtteviisiga on seotud palju positiivseid eesmärke, siis teaduse huvides paneb see meid küsima: kas 15-minutiline linn on imerohi jätkusuutlike linnadeni jõudmiseks või ebareaalne ideoloogia või hoopis midagi muud?

Täna toimunud seminaril Ülemiste konverentsikeskuse arutlesid teema üle:
  • Prof. Jenni Partanen (TalTech) - Kontseptuaalsed teekaardid elavate linnade jaoks;
  • Dr. Najmeh Mozaffaree Pour (TalTech) -  15-minutilise linna kontseptsiooni avastamine, tee jätkusuutlikkuse poole, Tallinna linna näited;
  • Prof. Anssi Joutsiniemi (Oulu Ülikool, Aalto Ülikool) -  X-minutite linnad ja urbanistlik realism. Kriitiline vaatenurk;
  • Dr. Kristi Grišakov (Tallinna linn) -  Tallinn kui 15 minuti linn: teostus ja väljakutsed, kelle ettekanne keskendus kontseptsiooni praktilisele rakendamisele ja sellega seotud väljakutsetele Tallinnas. Linn on oma linnaplaneerimise strateegiaid ja suuniseid ümber kujundanud, et toetada 15-minutilise linna eesmärke. See lähenemisviis nõuab aga usaldusväärseid ruumiandmeid, konsensust peamiste mõõdikute osas ja kokkulepet, millised teenused tuleks kaasata 15- minuti linna raamistikku.