Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tunnustati pealinna parimaid noorsportlasi

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja endine sumomaadleja Kaido Höövelson tunnustasid Nõmme Spordikeskuses traditsioonilisel tänuüritusel pealinna tublimaid noorsportlasi ja nende treenereid, kes on edukalt esinenud noorte ja juunioride rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on hea meel, et algselt veebruarikuusse kavandatud, kuid siis koroonaviiruse levikust tingutuna ära jäetud sündmus nüüd lõpuks toimuda sai. „Edukas esinemine võistlustel väärib tunnustamist ja eriliselt oluline on see just noorsportlaste puhul. Loodan, et Tallinna linna poolne tunnustus ja märkamine annab sportlastele ja treeneritele juurde lisamotivatsiooni ja toetus on abiks veelgi kõrgemate saavutuste poole püüdlemisel,“ sõnas Belobrovtsev. „ Tallinn toetab sel aastal 54 parimat pealinna noorsportlast vanuses 14–23 ja nende treenereid, lisaks saavad toetuse kaks sportmängude võistkonda.“

Komisjon, kelle ettepanekul toetused määrati, otsustas stipendiumite eraldamisel arvestada pandeemiast tingitud asjaolusid, mille tõttu ei olnud paljudel sportlastel võimalik tiitlivõistlustel osaleda ning otsustas seetõttu kinnitada kõigile tunnustuse pälvinud sportlastele 500 euro suuruse stipendiumi olenemata saavutatud kohast võistlustel. Tunnustuse pälvinud sportmängude võistkondade toetussumma suuruseks on 2000  eurot. Kokku toetab Tallinn 2020. a tublimaid noorsportlasi 31 000 euroga.

Karate treener, tunnustuse pälvinud karatekade, Albert Baranovi ja Anna Sokku juhendaja Aleksandr Zõkovi sõnul on osutatud tähelepanu ja märkamine väga meeldiv ja ka oluline. „Omistatud tunnustus näitab, et linn jälgib ja on kursis oma sportlaste ning treenerite tegemistega ja ta hoolib neist. See on sportlaste ning treenerite jaoks väga oluline. Teadmine, et tippu pürgimise teekonnal ei olda üksi, et saavutused on olulised ka kodulinnale. See on nii sportlasele kui ka treenerile toeks ja annab juurde motivatsiooni. Selline tunnustus on tõesti oluline,“ rääkis Zõkov.

Tunnustuse pälvisid:

Sõudjad Jaan Sander Klein, Uku-Siim Timmusk ja Karl Kristofer Orgse, kiiruisutaja Joonas Valge, purjetajad Kevin Melvin Aasav, Katariina Roihu ja Johanna Kazjava, Rufus Jasper Rytövaara ja Tobias Reiter, kergejõustiklased Kreete Verlin, Liisa-Maria Lusti , Vilena Arshakyan ja Anna Maria Millend, Elisabeth Pihela, Lilian Turban, ja Johannes Erm, judokad Viljar Lipard ja Darja Mihhailova, tennisistid Mark Oliver Lajal, Georg Strasch ja Maria Lota Kaul, ratsasportlane My Relander, karatekad Albert Baranov ja Anna Sokk, maadlejad Richard Karelson, Ranet Kaljola, Kristo Merilain, Rasmus Liisma ja Viktoria Vesso, wushu kungfu atleet Anete Kõrve, maletajad Margareth Olde , Kirill Chukavin, Grete Olde ja Mai Narva, vehklejad Ilian Bobrov, Erik Tobias ja Karoliine Loit, lestaujuja Aleksandra Vassiljeva, iluuisutajad Eva-Lotta Kiibus, Arlet Levandi, Aleksandr Selevko ja Mihhail Selevko, sulgpallur Mario Kirismal, fitness-sportlased Tiia Kaare ja Regina Tselik, motosportlased Tanel Põdra ja Priit Biene, ujujad Daniel Zaitsev ja Alan Smok,  rannavõrkpallur Timo Ander Lõhmus, orienteeruja Olle Ilmar Jaama, jalgrattur Robert Johanson,

sportaeroobikaga tegelev Riina Tannil ning iluvõimleja Adelina Beljajeva.

Sportmängude kategoorias pälvisid tunnustuse jäähokiklubi HC Vipers U18 vanuseklassi võistkond ja jalgpalliklubi FC Flora U17 vanuseklassi võistkonda.

Parima noorsportlase toetuse määramisel võetakse tulemuslikkuse hindamisel aluseks vastaval alal või kategoorias osalejate arv ja toetust taotleva sportlase saavutatud koht. Samuti arvestab komisjon ala tuntust ja populaarsust nii rahvusvahelisel kui Eesti tasandil, vastaval võistlusel osalenud riikide arvu, ala kuulumist olümpiamängude kavva ja/või kuulumist Tallinna eelisarendatavate spordialade nimistusse.

Tunnustusüritust korraldab kultuuri- ja spordiamet juba üheksandat korda. Esmakordselt toimus noorsportlaste tunnustusüritus 2013. aastal. Kehtivaid piiranguid silmas pidades toimus noorsportlaste tunnustusüritus sel aastal Nõmme Spordikeskuse välialal.