Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uisuparkide hooaeg on alanud hoogsalt

Uisuparkide hooaeg on alanud hoogsalt

Novembri keskel tööd alustanud Tallinna uisuväljakud on kogunud kolme nädalaga üle 20 000 külastuse. Talvemõnusid on oodatud nautima kogu linnarahvas – pealinna koolid saavad jätkuvalt korraldada liuväljakutel tasuta liikumistunde, niisamuti on ette nähtud tasuta külastusvõimalused seenioridele.

Vanalinna uisuparki on külastatud üle 9 000 korra, Mustamäe oma ligikaudu 5 000, Lasnamäel on käinud 3 600 ja Nõmmel 3400 külastajat. Laste külastusi, sealhulgas ka kooligruppide külastusi, on olnud juba üle 12 000.

„Väliliuväljad on linlaste seas väga populaarsed ning heale hooaja algusele aitas kaasa ka ilus talveilm. Tore näha, et uisuparkidest on saanud koht, kus linlastel on võimalik värskes õhus tervislikult vaba aega veeta ning pere ja sõprade seltsis jõulumeeleolu nautida,” ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Linlaste ja külaliste seas ülipopulaarne Vanalinnas asuv Harju uisupark avas tänavu juba oma 18. hooaja. Nõmmel on liuväli avatud Nõmme gümnaasiumi hoovis ning Mustamäel Männi pargis. Lasnamäe uisusõbrad on oodatud Tondiraba pargi liuväljale. 

Uuel hooajal on kooligrupid oodatud liuväljale eelregistreerimisega esmaspäevast reedeni kell 8-17. Uisuplatsi pilet on kooli organiseeritud grupikülastuse korral õpilastele tasuta, vajadusel saab uiske tasu eest kohapeal laenutada. Tallinna seenioritel (alates 65. eluaastast) on võimalik tasuta uisutada esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 10-17. Vähemalt korra kuus toimuvad liuväljadel tasuta eriüritused Tallinna vähekindlustatud peredele, jätkatakse ka erinevate tähtpäevade tähistamise traditsiooniga.

Üks tund uisutamist pealinna uisuplatsidel maksab 6,30-9,50 eurot, lastele ja seenioritele kehtib sooduspilet 4,20-6,30 eurot. Müügil ka hooajapassid, mis tagavad kõikide uisuparkide piiramatu külastuse. Uisuväljale on võimalik tulla oma uiskudega, kohapeal saab neid laenutada 4,5 euro eest. 

Tallinna uisuparkide teenust osutab riigihankega leitud lepingupartner HK Hall OÜ. Lisainfo: https://uisupark.ee.