Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ukraina Pokrovski linn jagas videokohtumisel oma kogemusi sõjaolukorras hakkama saamisest

Ukraina Pokrovski linn jagas videokohtumisel oma kogemusi sõjaolukorras hakkama saamisest


09.04 toimus Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametis videosilla kaudu kohtumine Donetski piirkonnas asuva Pokrovski linna administratsiooniga. Kohtumise eesmärk oli ca 4o km kaugusel rindejoonest asetseva linna juhtkonnalt kuulda nende kogemusest, kuidas valmistuti potentsiaalseks sõjaks, aga ka nendega kaasnevate kriisidega toimetulekuks, millised on nende kogemused kaks aastat kestnud sõja olukorras ning millised on olulisemad ennetavad meetmed tähelepanu pöörata.

Kohtumise eesmärgiks oli leida Ukrainas mõni piirkond, kes on olnud rünnakute all ning saada neilt olulist kogemust – kuidas kriisiks sh sõjaliseks, valmistuda, kuidas tagada linnas elutähtsate teenuste, sealhulgas sotsiaalteenused, vältimatu meditsiiniline abi, medikamentidega varustatus, kommunaalteenuste ning teiste oluliste teenuste jätkutoimimine. Kuidas on korraldatud kriisiolukorras ülioluline pidev infovahetus ja jagamine, nii juhtimise- kui ka elanikkonna tasandil ning  
Kohtumise käigus sai selgeks, et kuigi sealne seadusandlus ja linna regulatsioonid on üles ehitatud veidi erinevatel alustel, on kriisi olukorras käitumismustrid siiski paljuski sarnased.  Ukrainlased rõhutasid, et kõikidel teenustel on oluline tagada alternatiiv. Näiteks on oluline luua alternatiivne toimiv side, elektrigeneraatorite pidev töös hoidmine, bensiini/kütuse, joogivee ja toiduainete ning medikamentide varu loomine. Ülioluline on pidev monitoorimine, milline on olukord linnas, kas ja millist abi keegi linnaelanikest vajab. Alguses kerkib probleeme tohutu hulk ja nende lahendamine on jaotatud nii linna, oblasti kui riigi vahel. Hästi oluline on linnaelanike poolne panus, et neil endal oleks kodus vähemalt nädala aja toiduainete ja vee reserv. Pokrovski linna sõnul oli nende inimeste varude suurus minimaalselt ühe kuu jagu, seega ka siin on meie jaoks mõttekoht. Kokkuvõtvalt tuleb tõdeda, et selle kahe tunni jooksul saime selgeks, et kuigi linnana oleme teinud päris palju jõupingutusi, on suur osa kriisideks ettevalmistamise tööst veel ees. Selles vaates on Pokrovski linna kogemus meie jaoks ülioluline ja me jätkame nendega koostööd ning infovahetust tulevikus.