Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ukraina sõjapõgenike lastele loodud Räägu kool sai kaheaastaseks

Ukraina sõjapõgenike lastele loodud Räägu kool sai kaheaastaseks

11. aprillil tähistas kontsert-aktusega oma teist sünnipäeva Räägu kool, mis avati 11. aprillil 2022 Tallinna Lilleküla gümnaasiumi filiaalina Ukrainast saabunud sõjapõgenike lastele. Koolis on praegu 18 klassikomplekti, kus õpib kokku 417 õpilast.

„Räägu kool on asutatud vajadusest toetada sõja tõttu oma kodumaalt lahkunud inimesi, sealhulgas lapsi. Peamisteks väärtusteks on seal hoolivus ja abivalmidus toetada Ukraina perede lapsi integreerumisel Eesti ühiskonda, sh ka eesti keele õppimisel. Võib kindlalt väita, et kahe tegutsemisaasta jooksul on kool teinud suurepärast tööd, pälvides nii õppijate, lastevanemate kui ka Ukraina kogukonna tunnustuse ja toetuse. Soovin kooliperele jõudu, energiat ja hingesoojust ka edaspidiseks,“ ütles abilinnapea Andrei Kante.

„Minu jaoks lõi see kool Ukraina lastele turvalise õpikeskkonna, lastest said jälle lapsed! Neid õpetavad omad õpetajad, klassikaaslased on nende rahvuskaaslased, neid ühendab keel. Samas loob see kool sujuva lõimimise Eesti ühiskonda. Meie kooli iseloomustab tabavalt tunnuslause „Räägu kool – kahe südamega kool“,“ rääkis Tallinna Lilleküla gümnaasiumi direktor Anu Luure. „Ühtlasi annab Räägu kool võimaluse tutvustada ka Ukraina õpetajatele Eesti haridussüsteemi, meie õppekava, hariduskontseptsiooni... ühesõnaga, neil on võimalus osa saada ühest maailma edukamast haridussüsteemist.“

Direktori sõnul on koolil olnud palju abi erinevatest koostööpartneritest (IOM, JA Eesti, GreenDice, Loovalt Koos, Mondo jt), kes on järjepidevalt korraldanud õpilastele ja õpetajatele erinevaid koolitusi ja tegevusi. Palju koostööpartnerite tegevusi on lõimitud ka õppetöösse – näiteks ettevõte GreenDice viib läbi arvutiteemalisi tunde ning JA Eesti ettevõtlusõpet, spordiklubid arendavad liikumisaktiivsust jne. Koolis põimuvad Eesti, Ukraina ja maailmakultuur – näiteks tähistatakse eesti keele nädalat, võšõvanka päeva ja Halloweeni. Räägu maja on liitunud ka kiusamist ennetava KiVa kooli projektiga.

„Võrreldes sünniga oleme kasvanud, meis on väga palju energiat, me suudame väga kiiresti joosta ning õpime iga päev uusi eesti sõnu ja lauseid. Oleme väga õpihimulised ja loovad. Meil on alati palju küsimusi ja oleme teinekord ka päris iseteadlikud nagu kaheaastased ikka, aga tegelikult on see kõik väga äge,“ ütles Anu Luure lõpetuseks.