Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ülemiste piirkonda kavandatud tunnelid aitavad tõsta kergliiklejate ohutust

Ülemiste piirkonda kavandatud tunnelid aitavad tõsta kergliiklejate ohutust

Tallinn kavandab mitme kergliiklustunneli ehitust Ülemiste piirkonda, et luua mugav ühendus südalinna ja Ülemiste vahel. Tunnelite projekti avalik tutvustus toimub teisipäeval, 9. mail kell 17.30 Teams-i veebikeskkonnas.

Tartu maantee ja Peterburi tee ristmiku vahetus lähedusse soovitakse rajada ühe kitsa pääsu asemel mõlemalt poolt teed avarad ja turvalised kergliiklustunnelid. Selle tulemusena uueneb ümbritsev tänavaruum ja paranevad jalakäijate ning ratturite liikumisvõimalused.

“Kergliiklustunnelite projekt on oluline ka arhitektuurilise ja inimkeskse linnaarenduse kontekstis. Lahendus loob ratturitele ning jalakäijatele võimaluse ohutuks ja kiireks Tartu maantee ületuseks ja nii tekib mugav kergliiklusühendus südalinna ja Ülemiste vahel,” ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Niinimetatud Tunnel nr 5 hakkab ühendama T1 kaubanduskeskust ja Ülemiste Keskust parkla poolses osas. Sellega luuakse mugav jätk kesklinna ja Ülemiste vahel liikuvatele ratturitele ja jalakäijatele, kes saavad läbi tunneli Suur-Sõjamäe tänavat kiirelt ja ohutult ületada.


Tartu mnt kergliiklustunnelite ja Tunnel nr 5 projekti avalik tutvustus toimub teisipäeval, 9. mail kell 17.30 Microsoft Teams’i vahendusel: https://bit.ly/42098IG (Teams-i tarkvara allalaadimine pole vajalik, soovitatav on kasutada Explorer või Chrome veebilehitsejat). Tutvustamisel osalevad projekteerijad, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ja Lasnamäe linnaosavalitsuse esindajad.
Kohtumine salvestatakse ning on hiljem järelvaadatav projekti veebilehel aadressil tallinn.ee/utunnelid.