Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

UNESCO muusikalinn Tallinn ja Eesti Kontserdi koolikontsertide sari jätkub uuel aastal

UNESCO muusikalinn Tallinn ja Eesti Kontserdi koolikontsertide sari jätkub uuel aastal

UNESCO muusikalinn Tallinna ja Eesti Kontserdi koostöös valminud menukas koolikontsertide programm sai käesolevaks aastaks lõppnoodi, kuid jätkub 2023. aastal.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on muusikalinna üks peamisi eesmärke pakkuda noortele võimalusi nii muusikat teha kui sellest osa saada. “Eesti Kontserdi algatatud koolikontsertide sari on sellest vaatest suurepärane ettevõtmine, tuues muusika koolinoortele lähemale,” ütles Oja.

Koolikontsertide programmi eesmärk on tuua muusika kuulamise elamus ja kogemus õpilastele lähemale, täiendades sellega muusikaharidust. Tegu on Eesti Kontserdi legendaarse koolikontsertide sarjaga, mis jõudis UNESCO muusikalinna Tallinna toel paljudesse linna koolidesse - kokku toimus pealinna koolides novembrist detsembrini 43 kontserti ja esines 11 kooslust. Kuulajaid oli sel hooajal pea 5000 ning jõuti 40 koolini, sealhulgas nii eesti-, vene- kui ka ukrainakeelsed ning erivajadustega laste koolid.

Eesti Kontserdi juht Kertu Orro avaldas heameelt, et koostöö UNESCO muusikalinn Tallinnaga on alanud suurepäraselt ning linn väärtustab muusikat. „Oleme saanud oma koolikontsertide programmi positiivset haaret oluliselt laiendada, jõudsime sel sügisel eesti- ja venekeelsete pealinna koolide kõrval ka Euroopa Kooli ja ukrainakeelsesse Vabaduse Kooli. Suur hea meel on, et jõudsime ka erivajadustega laste koolidesse. Sealt saadud tagasiside tegi südame väga soojaks, õpetajate sõnul tundsid erilised lapsed end sel päeval peale kontserti eriti hästi,“ rääkis Orro.

Artist Mick Pedaja, trummar Reigo Ahven, pianistid Johan Randvere, Hando Nahkur, Karolina Aavik ja Kärt Ruubel, klarnetist Marten Altrov, vioolamängija Xandi Van Dijk, tšellist Villu Vihermäe, Eesti Rahvusmeeskoor, viiulimängija Hans Christian Aavik, helilooja Sander Mölder, trompetist Neeme Ots ja tema õpilased, Hortus Musicus ning spetsiaalne programm lastele Tallinna Kammerorkestri koos Rasmus Puuri ja Anu Lambiga – kõiki neid muusikuid ja kollektiive sai näha ning kuulata Tallinna üldhariduskoolides toimunud muusikatundides.

Kevadel koolikontsertide sari jätkub. Järgmisel poolaastal jätkavad mitmed sügisesel hooajal koole külastanud artistid ja kollektiivid, aga ka nii mõnigi uus. Tallinna koolidel on võimalus endale külla kutsuda erinevad muusikuid nagu Villu Vihermäe, Sander Mölder, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Rahvusmeeskoor, Reigo Ahven, Sten Heinoja ja Triinu Piirsalu, Momir Novakovic, Kirill Ogorodnikov ning paljud teised.

Tallinn liitus UNESCO muusikalinnade võrgustikuga 2021. aastal. Tänaseks kuulub võrgustikku 59 linna. Eesti Kontserdi ja UNESCO muusikalinn Tallinna koolikontsertide koostööpartner on Tallinna Filharmoonia.