Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uue Maailma lasteaedade koolieelikute laulu- ja tantsupäev

Uue Maailma lasteaedade koolieelikute laulu- ja tantsupäev

Täna, 22.mail, pidasid Uue Maailma lasteaiad juba seitsmendat korda laste laulu- ja tantsupäeva. Meie piirkonna lasteaedade koolieelikute laulu- ja tantsupäeva näol on tegu toreda traditsiooniga, mis on alguse saanud 2015.aastal meie lasteaia toonase direktori Raili Mäe eestvedamisel.
Seekord saime kokku Komeedi Lasteaia õuealal ja osalemas olid Luha Lasteaia, Endla Lasteaia, Rõõmutarekese Lasteaia ja Virmalise Lasteaia koolieelikute esindajad (igast majast kuni 10 last ja kaks saatjat) ning külalistena ka Veerise Lasteaia esindus.

Kui traditsiooni ilmestava rongkäigu eesosas andis sammudele rütmi väike kõlar, siis rongkäigu lõpus aitas astumise tempot hoida ehe pillimäng – Rõõmutarekese lasteaia esindusega olid liitunud tantsija ja muusik karmoškaga Setomaalt!
Laulu- ja tantsupäeva kavas on igal aastal vähemalt üks ühislaul ja -tants, lisaks üks laul ja tants iga lasteaia laste esituses. Lasteaedade muusikaõpetajad edastavad oma eeskava osad korraldajatele ja nii see kõik koostöös sünnibki!

Tänavusel peol lauldi ühiselt laulu „Olla koos“ (S. Toompere), rahvalaulu "Laul sai otsa!", ringmängulaulu "Kaks sammu sissepoole!" ja tantsiti "Kaera-Jaani". Peo kavas olid veel lasteadade tunnuslaulud ja tantsud, mis lastele rõõmu valmistasid.

Iga osaleja sai korraldajatelt jäätise, mis peletas kindlasti ka päikesepaistest ja tantsitud tantsudest tekkinud väikese väsimuse.

Sel kevadel sai teoks algusaastate kava, et pidu korraldaks lasteaiad kordamööda - saime kokku Komeedi lasteaia õuealal! Uue Maailma koolieelikute laulu- ja tantsupäeva traditsioon püsib just tänu kõikidele piirkonna lasteadadele, kes korraldajate kutsed vastu on võtnud ja üheskoos tantsimist-laulmist oluliseks on pidanud!


Järjekorras kaheksanda uue Maailma piirkonna lasteaedade koolieelikute tantsupeo võttis eest vedada Rõõmutarekese Lasteaia pere! Nii et kohtume taas, aga juba maikuus 2025!