Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vabaduse väljaku valguspostid värvuvad üleilmse hemofiiliapäeva puhul punaseks

Vabaduse väljaku valguspostid värvuvad üleilmse hemofiiliapäeva puhul punaseks

17. aprillil tähistatakse üleilmset hemofiiliapäeva, mille eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust hemofiiliast ja teistest veritsushäiretest ning sel puhul värvuvad Tallinnas Vabaduse väljaku valguspostid 17. aprilli õhtul punaseks.

Hemofiiliaga seoses levib üldse suurel hulgal müüte ning sageli arvatakse, et hemofiiliaga inimesed ei saa tavapärast elu elada, siis Eesti Hemofiiliaühing ja üleilmne tervishoiuettevõte Roche pööravad 17. aprillil tähelepanu hemofiiliaga seotud probleemidele, patsientide ravivõimalustele ja erinevatele elukvaliteedi parandamise aspektidele. 

Hemofiilia on raske pärilik veritsushaigus, mille puhul inimese veri ei hüübi korralikult. See toob endaga kaasa raskekujulised kontrollimatud verejooksud, mis kujutavad tervisele märkimisväärset ohtu – halvimal juhul võivad verejooksud osutuda lausa eluohtlikuks. Kuigi haigust ei saa välja ravida, võimaldab tänapäevane ravi patsientidel elada tavalist ja täisväärtuslikku elu, kuid tihtipeale ei ole inimesed sellest teadlikud.