Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vabaduse väljakul avati kestliku arengu koomiksinäitus

Vabaduse väljakul avati kestliku arengu koomiksinäitus

Vabaduse väljaku tunnelis avati täna näitus pealkirjaga "Planeedi tööde nimekiri", mis toob külastajateni üleilmseid kestliku arengu eesmärke käsitleva koomiksisarja. Näitus on avatud kuni 14. maini.

Vabaduse väljaku tunnelis astuti täna samm lähemale jätkusuutlikule tulevikule, avades näituse "Planeedi tööde nimekiri". Näitus tutvustab külastajatele ÜRO 2030. aasta kestliku arengu eesmärke, mis on kujutatud põnevalt ja harivalt koomiksite vahendusel. Koomiksid pakuvad lihtsat ja mõistetavat keelt keerukatele teemadele, luues seeläbi silla külastajate ja kestliku arengu eesmärkide vahel.

Tallinna Strateegiakeskuse Euroopa rohelise pealinna büroo juht Krista Kampus rõhutas näituse olulisust teadlikkuse tõstmisel kestliku arengu eesmärkidest. "Nii linnas kui ka laiemalt on oluline igaühe panus kestliku arengu eesmärkide saavutamisse ning see näitus aitab mõista ja näha oma rolli selles ülesandes," rõhutas Kampus. Ta lisas, et kestliku arengu eesmärgid annavad raamistiku, mis toetab linna arengustrateegiat "Tallinn 2035" ning seeläbi elukvaliteedi parandamist.

Näituse on illustreerinud Hollandi kunstnik Margreet de Heer, kes on suutnud keerulised teemad kujutada ligitõmbavas ja arusaadavas vormis.

Näitus "Planeedi tööde nimekiri" on avatud kõigile huvilistele kuni 14. maini ning ootab külastajaid avastama, kuidas igaüks saab anda panuse parema tuleviku loomisse.