Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vabariigi aastapäeva paraad suunab ühissõidukid ümbersõidule

Vabariigi aastapäeva paraad suunab ühissõidukid ümbersõidule

Vabaduse väljakul toimub 23. veebruaril Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kaitseväe paraadi peaproov alates kell 18.30 ja laupäeval, 24. veebruaril on Vabaduse väljak seoses vabariigi aastapäeva tähistamisega liiklusele suletud kell 8–17.

Ühissõidukid ei liigu ümberkorralduste ajal Vabaduse väljakul, Kaarli puiesteel, Toompuiestee lõigul Tõnismäelt kuni Paldiski maanteeni, Endla tänava lõigul Suur-Ameerika tänavast Toompuiesteeni ja Pärnu maantee kesklinna lõik alates Viru väljakust kuni Liivalaia tänavani. Seetõttu teevad ka Mustamäelt kesklinna sõitvad bussid ja trollid lähtuvalt oma liinist erinevaid ümbersõite.

Mustamäelt ühistranspordiga kesklinna, reisisadama ja Lasnamäe suunas sõitjatel tuleb arvestada tuleb järgmiste muudatustega:

Bussil nr 9 jääb ära Vabaduse väljaku peatus.

Bussid 11, 16, 23 ja 24 sõidavad kesklinna marsruudil Suur-Ameerika, Pärnu maantee, Estonia puiestee. Ja tagasi Mustamäele sõidetakse Lembitu, Liivalaia, Suur-Ameerika tänavate kaudu.
Ka buss nr 67 sõidab kesklinna läbides marsruuti Suur-Ameerika, Pärnu maantee, Estonia puiestee, Lembitu ning jätkab Hotell Olümpia juurest oma tavapärast liini.

Bussil nr 36 jäävad ära Vabaduse väljaku, Viru ja Kosmose peatused.
Bussid nr 20 ja 20A, mis tavaliselt sõidavad Reisisadama peatusesse Pärnu maantee ja Mere puiesteed, kasutavad ümbersõidu ajal sadamasse jõudmiseks Liivalaia, Lembitu,Estonia puiestee, Tornimäe ja Jõe tänavate kaudu kulgevat marsruuti.

Troll nr 1 sõidab Kaubamaja asemel Balti jaamani, troll nr 3 teeb aga pärast Kristiine keskust Koidu peatuses tagasipöörde Mustamäe suunal.

Arvestada tuleb sellega, et ümbersõidule suunatud ühistranspordiliinidele kehtestatakse 23. veebruari õhtul ja 24. veebruari päeval vabad sõidugraafikud. Seega on soovitav neil aegadel kesklinnas sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega.

Sõiduplaanide, liinide liikumisteede ja peatustega on võimalik tutvuda veebilehel transport.tallinn.ee

Mustamäe linnaosa valitsus