Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vaimse tervise vitamiinid Tallinna Kivila Lasteaias

Vaimse tervise vitamiinid Tallinna Kivila Lasteaias

Peaasi.ee kutsus kõiki märtsikuus vaimse tervise vitamiinikuurile „Tasakaal on peaasi!“. Mis siis on need viis vaimse tervise vitamiinid? Need on: *head suhted, *tasakaalustatud toitumine, *puhkus ja hea uni, *meeldivate emotsioonide kogemine ja *liikumine.

Sellest üleskutsest haaratuna toimus Tallinna Kivila Lasteaias juba teist korda ühisüritus KOM ehk Kivila Olümpia Mängud. Kui eelmine KOM oli pühendatud eesti keele aastale, siis nüüd võtsime teemaks „5 vaimse tervise vitamiini“. Eesmärgiks seadsime positiivse emotsiooni loomise ja aktiivse liikumise. Iga vitamiin tuli sisse võtta koos toreda vanasõnaga.

Ühisest üritusest võtsid osa Tallinna Paekaare Lasteaed, Tallinna Läänemere Lasteaed, Tallinna Vormsi Lasteaed, Tallinna Kihnu Lasteaed, Tallinna Priisle Lasteaed ja Tallinna Lasteaed Laagna Rukkilill. 4 liikmelised meeskonnad läbisid 5 punkti, kus Kivila õpetajad andsid nii suurtele kui väikestele toredaid ülesandeid. Liikumisõpetaja Mihkel-Matteusi sõnum oli see, et kui liigud ja oled aktiivne, siis oled ka terve. Kadri tegi selgeks, et hea enesetunde juures on väga tähtis magamine ja lõõgastumine. Kõige kauem olid lapsed Kairi ja Irene juures, sest seal sai lisaks toitumisteadmistele ka köögivilju maitsta ja vett degusteerida. Päris mitmed pidasid hiljem seda punkti kõige toredamaks, sest neil olid kõhud tühjad ja tükike paprikat oli suureks abiks. Vanasõna „Tühi kott ei seisa püsti“ leidis kinnitust. Signe pani lapsed naeratama ja tekitas toredate piltidega meeldivaid emotsioone. Tema sõnum oli see, et suhelda saab ka kehakeele abil. Lapsed lugesid kehakeelest välja tegevusi ja emotsioone. Et suhtlemise aluseks on headus, siis see vitamiini võeti sisse koos vanasõnaga „Headusest sünnib headus“. Lõpuks pani muusikaõpetaja Ruth lapsed tantsima ja laulma.

Nagu olümpiamängudele kohane, said lapsed igast punktist kaasa ühe värvilise rõnga ja viimaseks ülesandeks oli olümpiarõngaste õige asetus. Need, kes värvid õigesti kokku panid, said lause „Igaüks on oma õnne sepp“. Kui õppealajuhataja Inga küsis, mis see lause tähendab, siis üks poiss vastas nii „ Kui sa ise ennast riidesse ei pane, siis ei pane sind ka mitte keegi!“

Kivila lasteaiast saadud viis vitamiini andsid nii suurtele kui väikestele rõõmsa meele ja tänukirjad. Koduteele asudes kinnitasid kõik, et üritus meeldis ja jäävad ootama uut KOMmi.

 

Allikas: Annika Kongi,Tallinna Kivila Lasteaia direktor