Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Valimiste eel tuleks korrastada oma elukohaandmed rahvastikuregistris

Valimiste eel tuleks korrastada oma elukohaandmed rahvastikuregistris

Oma elukohaandmed rahvastikuregistris tuleks korrastada enne 3. veebruari, et osaleda Riigikogu valimistel oma kodukohas.

“Et anda valimistel hääl oma kodu valimisringkonnas, tuleks elukohaandmeid uuendada neil tallinlastel, kes on viimaste aastate jooksul linna kolinud või asunud elama teise linnaossa,” ütles Tallinna valimiskomisjoni esimees, linnasekretär Priit Lello. “Valimiste info e-postile saamiseks peaks olema registris ajakohane elektronposti aadress.”

Oma elukohaandmeid saab kontrollida ja uuest elukohast teatada veebilehel https://www.rahvastikuregister.ee/ ID-kaardiga sisse logides. Vajadusel saab elukohaandmete korrastamiseks Tallinnas pöörduda lähima linnaosavalitsuse või Tallinna Perekonnaseisuameti poole.

Valijate nimekirjad Riigikogu valimisteks koostatakse rahvastikuregistri andmete alusel 3. veebruari seisuga. Õiged andmed rahvastikuregistris on olulised ka selleks, et valijani jõuaks valimiste teabeleht, mis saadetakse veebruari lõpus. Teabelehe eesmärk on anda üldist infot hääletamisõiguse kohta, samuti on lehel märgitud hääletamisruumide asukohad. Nendele, kelle e-posti aadressi teada ei ole, saadetakse teabeleht paberil. 

Rahvastikuregistri “Minu valimisinfo” teenuse kaudu saab igaüks alates 20. veebruarist vaadata, kas ta on saabuvatel valimistel kantud valijate nimekirja ning kus ja millal on võimalik hääletada, ID-kaardiga sisse logides aadressil https://www.rahvastikuregister.ee/personal/election

Valimisringkonda number 1 kuuluvad Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa, valimisringkonna number 2 moodustavad Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa ning valimisringkond number 3 koosneb Mustamäe ja Nõmme linnaosast. Tallinnas avatakse valijatele kokku 80 jaoskonda, millele lisaks üks valimisjaoskond teenindab inimesi haiglates, hooldekodudes ja muudes säärastes asukohtades. Info Tallinna valimisjaoskondade kohta on avaldatud veebilehel https://www.tallinn.ee/et/valimised 

Illustratsioon: Uuest elukohast saab teatada veebilehel https://www.rahvastikuregister.ee/ ID-kaardiga sisse logides.