Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Vanalinn tähistab tänavu suuri juubeleid

40. Tallinna Vanalinna Päevade puhul olid raekotta pidulikule vastuvõtule kutsutud traditsioonile aluse panijad ning festivali läbi aegade eest vedanud.

„Ümmargust sünnipäeva tähistavad sel aastal mitmed Vanalinna märgilised hooned ja asutused - Raekoda 700, Raeapteek 600, Riigikogu hoone 100 - see lisab peole aukartust äratavat väärikust ning annab täiendavad põhjused vaadata kaugesse möödanikku,“ ütles tervituskõnes Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Erilise tänu pälvisid vanalinna päevade ideele aluse panijad, selle mahukaks mitu päeva kestvaks mitmekülgseks festivaliks kasvatanud pikaaegsed korraldajad - Sulev Roosma, Tiina Mägi, Jüri Kuuskemaa, Rein Koit, Riina Masso, Anti Oidsalu, Aime Unt, Sirje Uusbek, Anti Kalamees, Viivi Metslaid, Anu Nigesen ja Ülo Vooglaid.

„Vanalinna päevad on kestnud ja vastu pidanud läbi väga erinevate aegade. Tänu tulihingelistele eestvedajatele ja korraldajatele ei ole ka kesisematel aegadel sel traditsioonil hääbuda lastud. Vanalinna päevad kandsid algusaegadel – stagnatsiooni ja nõukogude okupatsiooni lõpuaastail – omamoodi protestivaimu, meie ajaloo väärtustamise ja tallel hoidmise sõnumit. Meie vanalinn kanti 1997. aastal UNESCO kultuuripärandi nimekirja - selle saavutamisega tehti algust just esimestel vanalina päevadel.

Ajad on muutunud ent vanalinna päevade põhiolemus on jäänud samaks – propageerida meie võrratu vanalinna ajaloo hoidmist ja väärtustamist. Usun et paljud noored kes on aegade jooksul tulnud vanalinna nö poppi ja noortepärast kergemat meelelahutust otsima on avastanud enda jaoks ajaloo ilu ja võlu. Programmi koostamisel on alati eesmärgiks seatud pakkuda midagi meelepärast kõigile huvigruppidele. Aga kes juba pidusse tulnud seda on päevade peategelane ühel või teisel moel kõnetanud.“

 

Lisateave: Kesklinna vanem Monika Haukanõmm, tel. 5696 6326