Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vanasadama trammiliini ehitamiseks on maaomanikega kokkulepped saavutatud

Vanasadama trammiliini ehitamiseks on maaomanikega kokkulepped saavutatud

Tallinna linn on jõudnud läbirääkimistega lõpuni kõigi maaomanikega Vanasadama ja Rail Balticu Ülemiste reisiterminali ühendava trammi- ja kergliiklustee ehitamiseks ja avaliku kasutamise tagamiseks.

„Läbirääkimiste käigus on jõutud oluliste kokkulepeteni, mis arvestavad nii maaomanike kui ka linna huve. Vanasadama trammiliini ehitamine on oluline transporditaristu arendamise projekt, mis aitab sujuvale ja jätkusuutlikule liiklusele kaasa,“ ütles abilinnapea Tiit Terik.

Tänaseks on linn sõlminud isikliku kasutusõiguse seadmise lepingud Ahtri tn 6, Ahtri tn 3, Laeva tänav T5, Paadi tn 1a ja Laeva tänav T1 kinnisasja omanikega ning Ahtri tn 6b kinnistu omanikuga kinnistu piiride muutmise kokkuleppe, mis tähendab, et kinnisasja omanikelt on saadud luba kinnisasjadele ehitamiseks ja trammitee hilisema avaliku kasutamise tagamiseks.

Aktsiaseltsiga Tallinna Sadam on samuti kolme Tallinna Sadama omandis oleva kinnisasja - Kai tn 6, Logi tn 2 // 4 // Sadama tn 25 ja Logi tänav T6 – kasutuse osas kõigis lepingu tingimustes kokku lepitud, kuid notariaalse lepingu sõlmimine on kavandatud seoses suvepuhkustega Tallinna Sadama ettepanekul 11. augustiks.

„Ehitustöid Tallinna Sadama kinnisasjadel saab linn läbi viia aga juba täna, kuna sadam on andnud linnale sellekohase nõusoleku,“ täpsustas Terik.

Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Ent lisaks läbib uuenduskuuri ka kogu rajatava trammiliini ulatusse jääv linnaruum. Eelkõige puudutab see Hobujaama tänavat ning Kaubamaja ristmikku, kuhu luuakse jalakäijatele võimalus maapealseks teeületuseks. Ühtlasi rajatakse uued haljasalad, ristmikud tehakse kõigile liiklejatele turvalisemaks ja kaasaegsemaks.

Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate ühistranspordiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.