Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vanasadama trammitee ehitustööd muudavad Kopli ja kesklinna vahelist trammiliiklust

Vanasadama trammitee ehitustööd muudavad Kopli ja kesklinna vahelist trammiliiklust

Vanasadama trammitee ehituse tõttu Põhja puiesteel linnahalli piirkonnas on kuni augusti keskpaigani ümber korraldatud Kopli-suunaline trammiliiklus. Trammid nr 2 ja 5 siis ei sõida, Kopli ja Linnahalli peatuste vahelist lõigul teenindab sel ajal reisijaid ajutine trammiliin nr 1.

Sel perioodil rajatakse Vanasadama trammitee ehitamise käigus Põhja puiesteele rööbasteed ning kontaktvõrgud, samuti maa-alused kommunikatsioonid. Kopli-suunaliste trammide asendamiseks esialgu ajutisi bussiliine ei kavandata, kuna Põhja-Tallinnast kesklinna suunaliseks liikumiseks pakub olemasolev ühistranspordivõrk koos Linnahallini sõitva ajutise trammiliiniga piisavalt alternatiive.

Abilinnapea Kristjan Järvani sõnul soovitatakse sõitjatel peamise ümberistumispunktina kasutada tööde ajal Balti jaama, kus on erinevaid võimalusi ümber istuda. „Jälgime pidevalt busside täituvust ning saame kiiresti reageerida. Vajadusel suurendame Balti jaamast väljuvate ning tramme asendavate bussiliinide veomahtu ja tihendame väljumisi. Oma igapäevaste sõitude paremaks planeerimiseks oleme sõitjatele koostanud soovitused, milliseid bussiliine trammide asenduseks kasutada,“ rääkis abilinnapea.

Põhja-Tallinnast trammiga sõitjatel on kõige mugavam ümberistumiskoht Balti jaamas. Trammiliini nr 2 marsruudi asenduseks soovitame kasutada bussijaama ja Ülemiste suunal bussiliini nr 2, mis väljub Balti jaama ühistranspordipeatusest. Trammiliini nr 5 marsruudi asenduseks soovitame kasutada Vana-Lõuna suunal bussiliini nr 73, mis väljub Linnahalli peatusest ja bussiliini nr 3, mis väljub Balti jaama ühistranspordipeatusest. Trammiliini nr 1 Kadrioru suuna asenduseks soovitame kasutada bussiliine nr 8 ja 66, mis väljuvad Balti jaama ja Linnahalli peatusest. Lisaks tihendatakse trammiliine nr 3 ja 4, mis võimaldavad Viru ning Vabaduse väljaku peatustes nende trammide peale ümber istuda.

Muud võimalused ümberistumiseks:

Balti jaama jaamahoone ees olevast ühistranspordipeatusest saab istuda ümber liinidele
Tõnismäe suunal:
 • Buss nr 2 suunaga Mõigu, mis läbib sõlmpunkte Vabaduse väljak, Estonia, Kaubamaja, Bussijaam, Ülemiste City ja Lennujaam
 • Buss nr 3 suunaga Vana-Lõuna, mis läbib sõlmpunkte Vabaduse väljak, Estonia, Kaubamaja, Veerenni, Kitseküla
 • Buss nr 8 suunaga Väike-Õismäe, millega on võimalik sõita edasi Haabersti suunal

Tallinna Sadama suunal (üle tee Balti jaama jaamahoonest):
 • Buss nr 2 suunaga Reisisadama A-terminal
 • Buss nr 8 suunaga Äigrumäe, mis sõidab Kadrioru ja Pirita suunal
 • Buss nr 66 suunaga Priisle, mis sõidab Kadrioru ja Lasnamäe suunal

Balti jaama bussiplatsil olevast peatusest Balti jaam 6 on võimalik istuda ümber liinidele:
 • Buss nr 21/21B suunaga Kakumäe, mis läbib ajutist Linnahalli peatust, Mere puiestee, Viru ja Vabaduse väljaku peatuseid
 • Buss nr 41/41B suunaga Kakumäe, mis läbib ajutist Linnahalli peatust, Mere puiestee, Viru ja Vabaduse väljaku peatuseid

Trammiliini nr 1 ajutisest lõpp-peatusest Linnahall on võimalik istuda ümber liinidele:
 • Buss nr 73 suunaga Vana-Lõuna, mis läbib sõlmpunkte Viru, Vabaduse väljak, Veerenni ja Kitseküla
 • Buss nr 21/21B suunaga Kakumäe, mis läbib ajutist Linnahalli, Mere puiestee, Viru ja Vabaduse väljaku peatust
 • Buss nr 41/41B suunaga Kakumäe, mis läbib ajutist Linnahalli, Mere puiestee, Viru ja Vabaduse väljaku peatust
 • Buss nr 8 suunaga Äigrumäe, millega on võimalik edasi sõita Kadrioru ja Pirita suunas
 • Buss nr 66 suunaga Priisle, millega on võimalik edasi sõita Kadrioru ja Lasnamäe suunas

Ühistranspordi marsruudisoovitused, ümberistumisvõimalused ning peatuste asukohtade skeemid on leitavad ka Vanasadama trammitee veebilehelt tallinn.ee/vanasadamatramm. Sõiduplaanid, reisiplaneerija, liinide liikumisteed ja peatused on leitavad ka veebilehelt transport.tallinn.ee.