Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vanasadama trammitee järgmine ehitusetapp mõjutab trammiliiklust ja liikluskorraldust

Vanasadama trammitee järgmine ehitusetapp mõjutab trammiliiklust ja liikluskorraldust

Vanasadama trammitee ehitustööde järgmise etapiga suletakse esmaspäevast, 3. juulist Narva mnt-Hobujaama-Laikmaa ristmik – sellega seoses katkeb trammiliiklus liinidel 1, 2, 3 ja 4 kuni augustikuu lõpuni. Ajutiselt suletakse ka Viru terminal ja ühistransport suunatakse ümbersõidule.

Sellel perioodil jääb teenindama ajutine trammiliin nr 6 Kopli – Tondi ja trammi asendusliin nr 52 Hobujaama - Ülemiste jaam.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on eesmärgiks taastada trammiliinide nr 2 ja 4 liiklus septembrikuu alguseks, et tagada lastele turvaline ja mugav koolitee. „Oleme töövõtjaga kokku leppinud tööde graafikus, et trammiliiklus Narva mnt-Hobujaama ristmikul Tartu maantee suunal ehk liinidel 2 ja 4 saaks avatud kooliaasta alguseks. Selleks ajaks tehakse ära kõige mahukamad ehitustööd,“ ütles Svet. „Mõistame, et ehitustööd linnas mõjutavad väga paljude linlaste igapäevast elu- ja liikluskorraldust ja vabandame tekkivate ebamugavuste pärast. Ent teeme seda parema ja sõbralikuma linnaruumi ja turvalisema liikluskorralduse nimel“.

Esmaspäevast, 3. juulist ei pääse enam autoga liikuma Viru ringist piki Narva maanteed. Kui Narva mnt-Hobujaama-Laikmaa ristmik on kogu liiklusele suletud, siis Narva mnt-Jõe-Pronksi ristmikul on tagatud läbipääs ühistranspordile. Seoses liikluskorralduse muudatustega kuni 31. augustini muutub liinide nr 5, 8, 35, 38, 44, 51, 52, 60 ja 63 liikumistee.

Bussiliinid nr 35, 44, 51,52, 60 ja 63 on ümbersõidul tagasipöördega Narva maanteel peale Maneeži tänava ristmikku. Ajutine lõpp peatus Pronksi on Narva maantee 7 hoone ees ja algpeatus on Pronksi (teisel suunal) Narva maanteel;
  • Bussiliinide nr 8 ja 38 ümbersõit Viru keskuse suunal: Narva maantee, Petrooleumi tänav, Tuukri tänav, Uus-Sadama tänav, Reidi tee, Ahtri tänav ja ajutine lõpp-peatus Hobujaama seisuplatsil;
  • Bussiliini nr 5 ümbersõit on mõlemal suunal Mere puiestee, Ahtri tänava ja Reidi tee kaudu.

Seoses Viru terminali sulgemisega 3. juulist on muudetud bussiliinide nr 1, 29, 40 ja 48 liikumisteed. 
 
  • Bussiliinide nr 1 ja 29 algpeatus on Kaubamaja tänaval (trolliliini nr 3 peatuses), edasine liikumistee Rävala puiestee, Kreutzwaldi tänav ja Narva maantee;
  • Bussiliinide nr 40 ja 48 algpeatus tehakse Estonia puiesteel (Tammsaare pargi kõrval), edasi Vabaduse väljak ja Kaarli puiestee.

Juuli keskpaigast suletakse liiklusele ka Põhja puiestee ja Kursi tänava ristmik. Sulgemise ajal on liiklus samuti ümber suunatud.

Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate kõigi bussiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.

Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni.