Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vandaalide tõttu on Haabersti kogukonnasaunad ajutiselt suletud

Vandaalide tõttu on Haabersti kogukonnasaunad ajutiselt suletud

Viimasel ajal on Haabersti linnaosas sagenenud linnavara sodimine ja lõhkumine. Vandaalid lõhuvad pinke ja erinevaid spordi- ning mänguelemente, samuti vandaalitsevad kogukonnasaunades.

Haabersti linnaosa vanem Anna Levandi teatas, et soojade ilmade saabumisel on vandaalide lemmikpaigaks muutunud Harku järve ääres asuvad kogukonnasaunad. „Viimaste nädalate jooksul on kogukonnasaunades toimunud mitu intsidenti. Korduvalt on lõhutud saunadeni viiv sild ja nüüd on kõik kolm sauna rivist väljas, kuna kõigi kolme ahju klaasid on katki,“ teatas Levandi. „Probleem pole ainult lõhkumises, vaid ka vales kasutamises. Seetõttu muutub alates tänasest saunade kasutamise kord,“ lisas Levandi, pöördudes kõigi elanike poole palvega hoida linnavara ning kasutada linnamööblit ja kogukonnasaunu heaperemehelikult. Kogukonnasaunade kasutamise võimalus uuesti avaneb siis, kui kohale jõuavad tellitud varuosad.

Alates tänasest kehtivad saunades talvehooajast tuttavad reeglid. Turvatöötajatele antakse ranged juhised kaasasolevate küttepuude mõõtmete kontrollimiseks. Kui küttepuud ületavad ettenähtud mõõtmed, on turvatöötajal õigus sauna mitte lubada. Sama kehtib vee kasutamise kohta – kui inimesel ei ole kaasas puhast vett leili viskamiseks, ei väljastata sauna võtmeid. Saunade kasutamise reeglid pannakse nähtavale turvamaja seinale ning sarnaselt talvisele perioodile väljastatakse võtmeid vaid pildiga dokumendi alusel. Turvatöötaja fikseerib isiku pildi alusel ning registreerib tema nime ja dokumendi numbri.

Saunade kasutamise reeglitega saab tutvuda siin: https://bit.ly/3xcglvi

„Võõra vara tahtlik kahjustamine on lubamatu. Sodimisi või vandaalitsemisi märganud elanikke palume sellest teada anda kas linnaosavalitsusele, turvapatrullile või politseile,“ ütles linnaosa vanem.

Elanikud, kes märkavad linnaosas avaliku korra rikkumisi, saavad sellest operatiivselt teatada turvapatrullile. Tähelepanekud Haabersti linnaosas avaliku korra rikkumistest on oodatud iga päev kell 10-22 telefonil 5662 8059.