Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vastlapäeva trall Tallinna lasteaias Sinilind

Vastlapäeva trall Tallinna lasteaias Sinilind

Lasteaed Sinilind tähistas 7. veebruaril vastlapäeva.

Kõige suuremat rõõmu pakkus lastele loomulikult hobune, teda oodati juba mitu päeva enne ja lapsed, kel muidu raske ärgata, olid sel päeval üleval ja lasteaias juba varakult. Lastel olid ka hobusele moonakotid kaasas, leiba ja porgandit jagus nii palju, et lõpuks oli hobusel kõht täis ja osa nosimist pakiti ka kaasa talli. Lastel tekkis küll väike mure, et kas hobune ära ei väsi, sest ümber maja sõite jagus ikka paariks tunniks. Perenaise sõnade kohaselt oli see aga hobusele tavapärane tööpäev ja pärastlõunal sai ta talli puhkama.
Lisaks hobusele oli aga ka palju teisi vahvaid tegevusi. Kilega terve rühmaga mäest alla laskmine oli ääretult põnev. Nõudis koostööd ja osavust, et kilel püsida ning mitte kaaslastele otsa vajuda. Mäest alla läks see rong kilgates ja taheti sõita ikka veel ja veel. Arvestades seda, et meie kelgumägi on ääretult jäine, siis ongi kile üks hea võimalus kelgutamiseks. Staadionil sai keeta mängult hernesuppi. Võimlemisõpetaja küsis lastelt,  mis komponendid supi sisse käivad ja siis vastavalt retseptile korjati erivärvilisi palle ning keedeti nendest „suppi“. Kuna vastlapäeva toiduvorm on ümmargune, siis joosti veel võidu, hoides pannil pannkooki tasakaalus ja veeretati kahekaupa sõõrikuid. Osavust nõudis liikuvale kelgule lumepallide kogumine ning loomulikult oli vaja ka sead lauta ajada. 

Tegusa hommikupooliku lõpetas hernesupp, seekord päris, mida pea kõik aiarühmad nautisid seekord õues. Laste sõnade kohaselt maitses supp väga hästi ja kausid limpsiti tühjaks. Õhtuooteks ootas kõiki vastlakukkel.

Oli vahva ja tegus hommik, ilmataat saatis ka meile imelise ilma. Sinilinnu lasteaed toimetab ikka rahvakalendri rütmis ning erinevad tähtpäevad on meil au sees.

Allikas: Tallinna lasteaed Sinilind