Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vitamiinikuu Lastesõimes Mõmmik

Vitamiinikuu Lastesõimes Mõmmik

Vitamiin, vitamiin ,vitamiin nüüd aita, anna jõudu.

Kevadväsimust aitab peletada väljas liikumine, iga päev puu -ja köögiviljade ning  marjade söömine. Ära ei tohi ka unustada sibulat, lehtsalatit, spinatit jpm.

Vaatlesime lastega tervisepüramiidi ja märkasime, et puu -ja köögiviljad on püramiidis teisel trepi astmel. Puu -ja köögiviljade päevane kogus on vähemalt 5 peotäit. Tegelikult võiks neid süüa veelgi rohkem. Viiest peotäiest kaks peaksid olema puuviljad ja kolm köögiviljad.

Mesimummide rühma lapsed  pistsid sibulad ja salatid mulda. Õpetaja Daily tõi kaasa suure lehtsalati poti, et saaks kohe maitsta, mida kasvatama hakkame. Mullaga tegelemine meeldib lastele väga.

Kuulutasime välja smuuti tegemise päeva. Otsisime välja erinevaid retsepte. Soetasime blendri  ja vanemad tõid kaasa erinevaid külmutatud marju, värskeid puuvilju, maasikaid ja mustikaid. Kui kõik tükkideks said hakitud, pistsime need blendrisse. Üllatus oli suur kui ilus roosa ja lilla smuuti valmis sai. Lastele maitsesid mõlemad ja kostis ütlemisi: “Teeme veel“

Ilmade soojenedes istutame pottides kasvatatud maitsetaimed  oma õppeaeda. Eelnevate aastate kogemus on näidanud, et lapsed maitsevad neid hea meelega.

Allikas: Heli Aunap, Tallinna lastesõim Mõmmik