Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vormsi rohealal piloteeritakse looduspõhist õpperada

Vormsi rohealal piloteeritakse looduspõhist õpperada

Laupäeval, 10. septembril algusega kell 12 toimub Lasnamäel Vormsi rohealal välisprojekti „GoGreenRoutes“ raames valmiva võimaliku Tallinna uue rohe-õpperaja avamine, huvilistele on avatud tasuta õppetuurid.

Vormsi roheala piloot-õpperada on kujundatud olemasolevaid viljapuid ja radasid kasutades, mida täiendatakse looduspõhiste lahendustega: rajad kaetakse multšiga ja puude juurde pannakse infotahvlid. Lahendust arendatakse koos kohalike elanikega edasi ning see annab võimaluse näha, kuidas piirkonna elanikud sellistesse roheradadesse suhtuvad.

„Looduspõhised lahendused mitte ainult ei leevenda keskkonnaprobleeme, vaid on tihtipeale ka kulu- ja ressursisäästlikumad ning parandavad linnaelanike tervist ja heaolu. Mul on hea meel, et sellist ainulaadset rohelahendustel põhinevat õpperada piloteeritakse just Lasnamäel,“ sõnas Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

10. septembril saavad kõik huvilised osaleda tasuta õppetuuridel. Kell 12.00 toimub eestikeelne õppetuur, mida viivad läbi ajaloolane Peeter Pihlak ja linnaökoloog Tiina Elvisto. Kell 13.30 algab venekeelne tuur, mida juhivad ajaloolane Josef Kats ja linnaökoloog Tiina Elvisto. Mõlemad tuurid algavad Vormsi rohealal puidust infotahvli juures (Vormsi 5, Läänemere keskuse vastas).

Vormsi roheala tuurid ja arendamine toimuvad välisprojekti “GoGreenRoutes” raames, mida koordineerib Tallinna Strateegiakeskus koostöös Tallinna Ülikooli ja Lasnamäe Linnaosa Valitsusega. Projekti „GoGreenRoutes“ eesmärk on väärtustada rohelahenduste kaudu Vormsi pargi roheala olemasolevaid looduslikke ja kultuurilisi väärtusi. Siht on parki hooldada ja mitmekesistada, muutes seda ligipääsetavaks ja meeldivaks vaba aja veetmise kohaks kõigile piirkonna elanikele. Projekti tegevustega soovitakse suurendada keskkonnateadlikkust, luua hariv õpikeskkond ning edendada tervislikke eluviise.

Projektis on olulisel kohal ühistegevuse ja kogukonnatunde edendamine, mistõttu kujundatakse roheala koos kohalike elanike, haridusasutuste ja teiste piirkondlike organisatsioonidega. Lisaks kohalikele elanikele kaasatakse protsessi erinevaid keskkonna ja heaolu valdkonna spetsialiste, et lõplik lahendus oleks võimalikult läbimõeldud ja vastaks kohaspetsiifilistele vajadustele.

Projektiga GoGreenRoutes saab tutvuda lähemalt Tallinna välisprojektide kodulehel: www.tallinn.ee/GoGreenRoutes