Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Täpsem otsingLihtsam otsing

Selged hinnad turul kaubeldes

Soojad ilmad toovad aktiivsema sigina-sagina ka turule, kus müügiletid on täis värskeid marju, puu- ja köögivilju. Mida tuleks siis silmas pidada turul kaubeldes ja sealt sisseosteid tehes?

Muutuvad nõuded allahindluskampaaniate korraldamisele

On oluline, et tarbija saaks ostlemisel teha teadlikke ostuotsuseid. Kuna senised tarbijakaitse regulatsioonid olid ajale jalgu jäänud, siis on otsustatud kaasajastada ja täiendada mitmeid nõudeid tarbijakaitseseaduses. Muudatuste eesmärk on tagada tarbija jaoks läbipaistev ja selge ostlemisprotsess. Uued nõuded tarbijakaitseseaduses hakkasid kehtima 28. maist, nende seas uued nõuded ka allahindluskampaaniate korraldamisele ja kauba hinna alandamisest teavitamisele.

Mida tuleks teada tellimuslõksudest ja tarbija kodus sõlmitud lepingutest

Kas oled internetis surfates tasuta prooviperioodidele ja eripakkumistele kiirelt OK või Enter nuppu vajutanud, kuid hiljem avastanud meilboksist arve tellitud teenuse eest? Või oled hoopis enda kodus aset leidnud toote esitluse käigus soetanud hirmkalli tolmuimeja, mida hiljem kahetsed? Esimesel juhul on tegemist veebikeskkondades levinud klassikalise tellimuslõksuga, millesse sattumist tuleks vältida. Teisel juhul on tegemist väljaspool kaupleja äriruume sõlmitud lepinguga, mille puhul võib täbarast olukorrast päästa teadmine 14-päevasest taganemisõigusest.

10 reeglit e-poest ostlemisel

Üha sagedamini leiame end mõnes e-poes ringi vaatamas ning kaupu ostukorvi lisamas. E-poest ostmine võib olla lihtne ja mugav, kuid siin on ka teatud ohte, mida tuleks endale teadvustada.

Kaupleja, avalda hinnad korrektselt!

Mugavama ostu-müügi protsessi juurde kuulub arusaadavalt esitatud ja kergesti märgatav teave kauba hinna kohta. Puudulik hinna kuvamine tekitab ebameeldivusi nii tarbijale, kes ei saa vajalikku teavet ostude valimise hetkel kui ka kauplejale endale. Näiteks kui kassasüsteemis ja müügisaalis olevad hinnad ei ühti ,tekib kauplejale täiendav koormus tegeleda õige hinnasildi leidmisega või segaduse lahendamisega kassas. . Hindade õige kuvamine on oluline ka tänava- ja turukaubanduses, kus müüakse enamus kaupa lahtiselt kaalukaubana.

Mida teha, kui ostetud kaup või teenus ei ole kvaliteetne?

Kas Sul on juhtunud, et telefon keeldub Sinuga koostööst kuus kuud peale ostu või paar kuud peale autoremonti tõrgub auto liikumast? Selliseid olukordi juhtub sageli, erinevate kaupade ja teenuste puhul, mis omakorda tekitavad meelehärmi ja vaidlusi. Aga kellel on õigus ja kellel on süü, millised õigused ja kohutused tarbijale ning kauplejale tekivad?