Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Tallinn valmistub Kopli vabatahtliku päästekomando loomiseks

Tallinna linn soovib koos partneritega luua mittetulundusühingu, mis hakkab koordineerima Kopli vabatahtliku päästekomando tegevust. Eesmärk on toetada päästeametile pandud ülesannete täitmist pealinnas, eelkõige Põhja-Tallinnas. Kui linnavolikogu plaani toetab, alustab vabatahtlik päästekomando tegevust juba aprillis.
kopli logoga.png

Kõlvart: kui Tallinna abi ei ole riigil vaja, siis miks Kopli päästekomando suletakse?

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart peab kahetsusväärseks siseminister Lauri Läänemetsa otsust Kopli päästekomando sulgeda, osutades, et minister isegi ei soovinud kuulata Tallinna linna ettepanekuid lahenduste osas. Linnapea sõnul on Tallinn pakkunud rahalist abi komando ülalpidamiseks, kuid see ettepanek ei tulnud isegi arutusele, mistõttu jääb arusaamatuks, mis motiividel jäetakse Põhja-Tallinn Päästeameti kohalolekuta.
Kodud tuleohutuks_päästesündmus_foto Albert Truuväärt.jpg

Tallinna linn palub Kopli päästekomando alles jätta

Linnapea Mihhail Kõlvart saatis siseminister Lauri Läänemetsale pöördumise, milles palus Kopli päästekomando alles jätta, kuna tegemist on esmase reageerijaga linnaosas, kus elab üle 60 000 inimese, piirkonda lisandub uusarendusi ja elanikke, Koplis tegutsevad tööstusettevõtted, turvalisust mõjutab poolsaare merega ümbritsetus ning piirkond on kitsaste liikumisteedega.