Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Ööbuss_foto Albert Truuväärt_Pealinn.jpg

Lõppev aasta tõi Tallinna ööbussid ning liinile tagasi trammi nr 5

Transpordivaldkonnas oli 2023. aastal strateegilises plaanis olulisim saavutus Tallinna jätkusuutliku linnaliikuvuse kava valmimine ja vastuvõtmine. Tänavu alustati ka ühistranspordi liinivõrgu kaasajastamisega, liinile toodi ööbussid ning taaskäivitati trammiliin nr 5. Samuti oli edukas elektritõukerataste parkimisala pilootprojekt.
Tõukerataste parkla Tatari ja Estonia pst nurgal1.jpg

Elektritõukerataste parkimisala on kavas järgmisel aastal laiendada

Tänavu koostöös elektritõukerataste renditeenust pakkuva Bolti ja Tuulega Tallinna kesklinnas katsetatud tõukerataste parkimisalade pilootprojekt vastas ootustele ning järgmisel aastal kavandatakse parkimisala laiendamist. Eesmärgiks on korrastada linnapilti ja korraldada kergliikurite parkimine linnaruumis jalakäijatele ohutumalt.
Tõukerataste parkla Tatari ja Estonia pst nurgal1.jpg

Tallinna kesklinnas luuakse elektritõukerataste parkimisalad

Esmaspäevast, 7. augustist käivitub koostöös elektritõukerataste renditeenust pakkuva Bolti ja Tuulega pilootprojekt, mille raames rajatakse Tallinna kesklinna 126 spetsiaalselt tõukerataste parkimiseks mõeldud ala, et korrastada linnapilti ja korraldada kergliikurite parkimine linnaruumis jalakäijatele ohutumalt. Augusti lõpuni on kasutajatel võimalus tutvuda ja harjuda piirkonda rajatud parkimisalade paiknemise ja nende kasutamisega. Alates 1. septembrist rakendub muudatus kohustuslikuna, kus pilootalas saab elektritõukeratta renditeenust lõpetada ainult tähistatud parkimisalal.
Bolti elektritõukerataste kiiruspiirangu ala.jpg

Bolt kehtestab Tallinna südalinnas tõukerataste piirkiiruseks 20 km/h 

Alates esmaspäevast, 1. maist kehtestab Bolt Tallinna südalinnas elektriliste tõukerataste maksimaalseks kiiruseks enamikel tänavatel 20 km/h varasema 25 km/h asemel. Tegemist on Tallinna linnavalitsuse ja politseiga koostöös sündinud pilootprojektiga, mille eesmärk on rahustada liiklust ning jälgida liikluskäitumise muutust.