Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Tallinn parandas rahvusvahelist skoori kestliku turismisihtkohana

Maailma kõige usaldusväärsemaks turismivaldkonna jätkusuutlikkuse võrdlus- ja parendusprogrammiks peetud GDS-indeks (Global Destination Sustainability Index) avalikustas hiljuti 2023. aasta analüüsi tulemused. Alates programmiga liitumisest 2021. aastal on Tallinn pidevalt oma tulemust parandanud, olles tänaseks ees nii Põhja-Ameerika kui Ida- ja Lääne-Euroopa linnade keskmisest ning kõigist Ida-Euroopa linnadest ka individuaalses arvestuses.
turistid.jpg

Enamik pealinlasi ootab Tallinnasse rohkem välisturiste

Tallinna välisturistide arv on kasvuteel ning üle poole linlastest arvab, et neid võiks tänasest rohkem olla. Tallinna välisturismi tuleviku seisukohalt on oluline panustada linna kui sihtkoha atraktiivsust tõstvatele tegevustele ning säilitada stabiiline majanduskeskkond, mis oleks suunatud konkurentsivõime kasvule.
Filmilinnak

Filmilinnak ja konverentsiturismi toetusmeede elavdavad Tallinna ettevõtluskeskkonda

2022. aasta sügisel loodi konverentsiturismi toetusmeede, mille eesmärk on meelitada Tallinnasse rohkem konverentsituriste. Toetuse ülemmäär on plaanitud ühe konverentsi kohta kuni 30 000 eurot. Tallinn hakkab linnas toimuvaid rahvusvahelisi konverentse toetama tuleval aastal. Esimene taotlusvoor on juba välja kuulutatud ning taotlusi saab esitada kuni 25. jaanuarini.