Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kustunud elukohaandmed

Kustunud elukohaandmed

Valijate nimekiri moodustatakse rahvastikuregistri andmete alusel 26. aprilli 2019 seisuga. Pärast 26. aprilli 2019 kantakse valijate nimekirja vaid need inimesed, kellel on õigus hääletamisest osa võtta, kuid keda ei ole valijate nimekirjas.  

Kui Teie elukohaandmed on 2019. aastal jõustunud rahvastikuregistri seaduse alusel kustunud, tuleb teil esitada elukohajärgsele linnaosavalitsusele  registriandmete muutmise ning valijate nimekirja kandmise avaldus koos elukohateatega. Rahvastikuregistrikandeid tegev ametnik vaatab avalduse koos valijate nimekirja koostajaga läbi ja vastab Teile viivitamata.

Kui Teil ei ole võimalik elukohateates nimetatud eluruumi kasutamise õigust tõendada (eluruumi kasutamise õigust tõendava dokumendi koopia või eluruumi omaniku nõusoleku alusel), kantakse Teie elukoha aadress rahvastikuregistrisse linnaosa täpsusega ja Teil on võimalik hääletada linnavalitsuse määratud valimisjaoskonnas elukohajärgses linnaosas. Kui Te sellisel moel registrisse kantud elukohaandmeid 30 päeva jooksul ei täpsusta, kustuvad need rahvastikuregistrist uuesti.

Elukohaandmete korrastamiseks saate esitada elukohateate:

 

Viimati muudetud 22.02.2024