Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnavolikogusse kandideerimine

Linnavolikogusse kandideerimine

Kandideerimine 2017. aasta Tallinna Linnavolikogu valimistel

Kandideerimisõigus on hääleõiguslikul Eesti kodanikul ja Euroopa Liidu kodanikul, kes on saanud hiljemalt 10. septembriks 18-aastaseks ja kelle püsiv elukoht, st elukoht, mille aadressiandmed on kantud rahvastikuregistrisse, asub hiljemalt 1. augustil 2017 Tallinna linnas.

Kandidaatide registreerimiseks esitamine algab 16. augustil. Kandidaadi võib registreerimiseks esitada ainult ühes valimisringkonnas. Tallinna valija valib 79-liikmelist volikogu kaheksas valimisringkonnas:

  1. valimisringkond nr 1 – Haabersti linnaosa;
  2. valimisringkond nr 2 – Kesklinna linnaosa;
  3. valimisringkond nr 3 – Kristiine linnaosa;
  4. valimisringkond nr 4 – Lasnamäe linnaosa;
  5. valimisringkond nr 5 – Mustamäe linnaosa;
  6. valimisringkond nr 6 – Nõmme linnaosa;
  7. valimisringkond nr 7 – Pirita linnaosa;
  8. valimisringkond nr 8 – Põhja-Tallinna linnaosa.

Erakond esitab enne kandidaatide registreerimiseks esitamist valla või linna valimiskomisjonile teatise, milles tuuakse ära erakonna volitatud esindajate nimed, isikukoodid, aadressid ja sidevahendite numbrid. Teatise kirjutab alla erakonda esindama õigustatud isik.

Kandidaatide registreerimiseks esitamine lõppeb 5. septembril kell 18.00 ning hiljemalt 7.  septembril kell 18.00 lõppeb vigade parandamine kandidaatide dokumentides.

Valimisliidule

Valimisliit on hääleõiguslike Eesti kodanike ja Euroopa Liidu kodanike loodud seltsing, mis on moodustatud kirjaliku lepingu alusel ja mille eesmärgiks on oma liikmete ja toetajaskonna poliitiliste huvide väljendamine kohaliku omavalitsuse tasandil.

Varemalt 16. augustil ja hiljemalt 31. augustil esitatakse valimisliit valla või linna valimiskomisjonile registreerimiseks. Valimiskomisjon registreerib valimisliidu kolme päeva jooksul pärast registreerimiseks esitamist.

Varemalt 16. augustil ja hiljemalt 5. septembril esitab registreeritud valimisliit oma kandidaadid valla või linna valimiskomisjonile registreerimiseks.

NB! 2013. aasta kohalikel valimistel registreeritud valimisliidu nime võib kasutada juhul, kui üle poole eelmise valimisliidu moodustajatest on ka uue valimisliidu moodustajateks. See tähendab seda, et kui valimisliidu moodustajaid oli eelmistel valimistel kaks, peavad sama nime kasutamiseks mõlemad moodustajad olema uue valimisliidu moodustajate hulgas.

Üksikandidaadile

Üksikkandidaadina registreerimiseks võib end esitada ning registreerimiseks vajalikke toiminguid teha iga kandideerimisõiguslik isik. Teise isiku võib üksikkandidaadina registreerimiseks esitada ning registreerimiseks vajalikke toiminguid sellekohase volikirja alusel teha iga isik, kellel on hääletamisõigus Tallinna linnas.

Üksikkandidaadi võib registreerimiseks esitada ainult ühes valimisringkonnas.

Kandideerimisdokumentide näidised

Viimati muudetud 17.06.2024