Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Bicification – jalgrattakasutuse suurendamine linnaliikluses

EIT Urban Mobility programmi välisprojektiga „Bicification – jalgrattakasutuse suurendamine linnaliikluses“ soovitakse edendada ning kaardistada jalgrattaga liikumist. 

Kogutud andmetest sünnib platvorm, mis analüüsib jalgrattaga liiklejate liikumisharjumusi ja võimaldab linnal muutuda senisest jalgrattasõbralikumaks.
Projekti tulemusena soovitakse vähendada isikliku sõiduauto eelistajaid ning suurendada jalgrattaga liiklejate arvu.

Jalgratta eelistamisega linnaliikluses toetatakse Tallinn 2035 arengustrateegia sihte „Sõbralik linnaruum“, „Terve Tallinn liigub“ ning „Roheline pööre“.

Bicification projektiga oodatakse liituma 500 linlast, kes kõik saavad oma ratta külge seadme, millega on võimalik jälgida ratta liiklemist (kiirus, kilomeetrid, piirkond jms).

Projektis osalemise tingimused on leitavad siin.

Registreeru osalejana siin!
Registreeru kaupmehena siin.

Iga uuringus osaleja saab teenida rattaga sõites kilomeetripreemiaid summas kuni 1 eurot päevas ja 30 eurot kuus. Preemia põhineb kilomeetritel, mis on läbitud järgmisel kaardil märgitud linnaalal: https://link.pin.bike/TallinnMap. Iga kogutud 10 euro kohta loob rakendus automaatselt 10 euro väärtuses vautšeri, mida saab kasutada erinevates projektis kaasa löövates Tallinna poodides.


Kuidas toimida?

  • Registreeri end ratturina .
  • Edukaid kandideerijaid teavitatakse sellest meili teel. Tallinna Strateegiakeskus valib 500 osalejat, tasakaalustades osalust keele, soo, vanuse ja linnaosa alusel.
  • Edukatele kandideerijatele antakse jalgrattale paigaldatav Pin Bike’i komplekt, komplektile järgi minnes on kaasa vaja võtta kinnitusmeil ja isikut tõendav dokument.
  • Projekt algab 1. juunil 2022 ja lõppeb 30. septembril 2022. Osalejad peavad Apple Store‘ist või Google Play Store‘ist alla laadima Pin Bike’i rakenduse ja paigaldama oma jalgrattale Pin Bike’i komplekti.UUDISED: 
13.04.2022
Tallinn kaasab rattaliikluse kaardistamiseks pool tuhat ratturit
12.04.2022 -
Rattaprojekti tutvustus


Osalemiskomplekt

Iga osaleja saab osalemiskomplekti, mis koosneb telefonihoidjast, bluetooth-seadme koos LED-valgustusega ning komplekti kuulub ka ventiiliadapteriga helkur.
Pinbike_KIT.jpeg

Küsimuste korral kirjutage rattaprojekt@tallinnlv.ee

Projekti juhtpartner on Centre for Research and Technology Hellas (Kreeka). Lisaks Tallinna linnale osalevad selles KTH Royal Institute of Technology (Rootsi), Nextome (Itaalia), Pin Bike (Itaalia), Istanbul (Türgi) ja Braga (Portugal).

Projekti kogueelarve on 660 625 eurot, millest Tallinna eelarve on 118 751 eurot. Eelarvest moodustab välistoetus 74 813 eurot ja omafinantseering on 43 938 eurot.

bicific_logod.pngProjekti ametlik kodulehekülg -  www.bicification-project.eu/

Viimati muudetud 14.04.2022