Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

E-ticketing

Ehk Tartust Helsingisse ühe piletiga.

Kesk-Läänemere programm, 01.05.2018 - 30.04.2021
Tallinna Transpordiamet, partneriteks on Tartu linn ja Helsinki Region Transport Authority (HSL).

E-ticketing on Tartu-Tallinn-Helsinki ühisprojekt. Üle poolte reisijatest kasutavad nendel marsruutidel regulaarselt kohalikku ühistransporti, mis tavaliselt toob kaasa ka sõidupiletite ostmise erinevatest müügikanalitest. See omakorda tekitab ajakulu, kuna süsteemid on erinevad ning paraku omavahel ühildamata. Kuna ühistranspordi eelistamine on kõigis linnades sujuvama liikluse tagamiseks üks peamisi meetmeid, on kolme linna ühisel initsiatiivil asutud otsima lahendusi, kuidas piletiost inimestele mugavamaks teha ning muuta piletimüügisüsteemid omavahel ristkasutatavateks. 
Tänaseks on E-tickting projekti raames valminud esimese etapina tehniline lahendus, võimaldades Tallinnas ja Tartus kasutusel oleva mobiilirakendusega osta lisaks ka Helsingi ühistranspordi pileteid. Arendus võimaldab Eestist tulijal soetada vajalikud piletid tuttavast, emakeelsest rakendusest juba enne Soome saabumist ning Helsingisse saabudes astuda bussi või trammi ilma piletiautomaadi järjekorras seismata.
 
Järgmises etapis valmib samalaadne mobiilrakendus soomlastele võimaldades kasutada Eesti ühissõidukites Helsingi sõidukaarti.

Vaata e-ticketing projektilehte siit.
e-ticketing.png

Viimati muudetud 29.09.2020