Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Koosloome äpp AvaLinn

AvaLinn linnaplaneerimise koosloome äpp - Baltic Urban Lab, Läänemere linnade uurimislabor

Kesk – l, 01.05.2015 - 30.09.2018
Tallinna linnaplaneerimise Amet. Juhtpartner Turu linn, lihtpartnerid Nordregio ja Municipality of Norrköping Rootsist, Turu Ülikool Soomest ja Riga City Council City Development Department

Projektiga katsetati uusi kaasamismeetodeid ning arendati koosloome äpp AvaLinn, mis andis võimaluse ning lihtsustas linna ja kohalike osapoolte suhtlust. Äppi katsetati esmalt projekti pilootalal, kuid nüüd on kasutusel ka teiste avaliku ruumi projektide kaasamisvahendina, nagu näiteks Putukaväila ideekorje. 

Projekt tegeles pruunala (endised tööstus- ja raudteealad) taas kasutuselevõtuga aktiivse linnaruumina. Tallinnas väljavalitud projektiala (ca 27 ha) oli väga atraktiivse asukohaga, külgnedes selliste oluliste avalike hoonetega nagu sel hetkel tulevane Eesti Kunstiakadeemia peahoone, Energia avastuskeskus, Kultuurikatel ja linnahall. Samuti paikneb ala kahe olulise transpordi sõlmpunkti, Balti jaama ja reisisadama, vahel. 

Projekti raames töötati välja avalikku ruumi arvestav terviklahendus (struktuurplaan), et Skoone bastioni ala Telliskivi loomelinnakust reisisadamani oleks elav piirkond.

Vaata ka, milliste ideekorjetega on äppi kasutatud.

Avalinn_bul.PNG

Viimati muudetud 05.10.2020