Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

LUCIA

LUCIA

Valgustades Läänemere regiooni. Linnad edendavad säästlike ja tarkade valgustuslahenduste rakendamist.

Läänemere regiooni programm, 01.01.2019 - 30.06.2021
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, juhtpartner: Hamburgi linn; lihtpartnerid: TalTech, Soomest Porvoo linn ja Posintra Oy, Lätist SIA "Jūrmalas gaisma" ja Rīgas Plānošanas reģions, Prantsusmaalt LUCI – Lighting Urban Community International.

Keskkonna- ja kommunaalametist Janne Teder ning juhtivspetsialist Eva Tallo kommenteerivad LUCIA projekti järgmiselt:
LUCIA projekti peamisteks eesmärkideks on turvalise, jätkusuutliku ja meeldiva linnavalgustuse arendamine, kuid suurimad väljakutsed on olnud elanike kaasamisega linnavalgustuse alaste otsuste tegemisse. Erinevate sihtgruppide vajaduste väljaselgitamine ja nendega arvestamine on linnavalgustuse rajamisel väga olulised.
LUCIA projekti raames viidi läbi elanike veebiküsitlus, linna ametite töötajate töötuba ning arhitektuurse valgustuse töötuba Kanuti aias, mis on ühtlasi ka projekti pilootala. Nimetatud tegevustest saadud sisendit on kasutatud rahvusvahelise valgustuse ideekonkursi tingimuste koostamisel. Ideekonkursi tulemusena on valminud Tallinn Bastionite vööndi parkide valgustuse teemaplaneering ja Kanuti aia eskiislahendus. Kasutatud on spetsiaalseid Tallinn Bastionite vööndi parkidele loodud puitmastidega erivalgusteid ning kogu loodav kontseptsioon on hubane, pimestusvaba, inimsõbralik ja keskkonda väärtustav. 

Kanuti aias saab uudset valgustuslahendust näha loodetavasti juba 2021.aasta suvel.

Vaata LUCIA projekti lähemalt siit.

Lucia.jpg

Viimati muudetud 29.09.2023