Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

NATTOURS

Ehk jätkusuutlikud loodusrajad linnades 

Kesk-Läänemere programm, 1.03.2016 - 31.10.2018
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Partneriteks Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskus, Helsinki linn

Projektiga on arendatud roheradasid ning objekte Rocca al Mare ning Paljassaare piirkondades. Projekti käigus loodi mitmekeelne veebileht, kuhu on koondatud teave linnas asuvate loodusturismi atraktsioonide kohta (pargid, metsad, aiad, loodusrajad, õpperajad, linnuvaatlustornid, nahkhiirte elupaigad, rannad jms).
Veebilehte on tänaseks külastatud juba ligi 75 000 korda ning sealt on leitav infot nii Tallinna Vanalinna, Pääsküla raba, Maarjamäe ja veel teistegi Tallinna looduspaikade kohta.

Loodusturismi veebilehte näed siit.

Projektijuhi Triin Sakermaa sõnul oli suurimaks väljakutseks kiire infrastruktuuri väljaarendamine - vähem kui kolme aastaga pidi kõik rohe-objektid olema ehitatud. Samal ajal olid need ka kõige suuremad võidud, sest kindlasti loovad Paljassaare laudteed ja Rocca linnutorn Tallinnale ja tallinlastele palju väärtust.

Hea meelega tõdeb ta, et selle projektiga loodi elanikele võimalus nautida ja hinnata loodust linnakeskkonnas. See jätab avatuks võimaluse, et tulevikus säilitatakse ja hinnatakse linnades asuvaid loodusalasid aina rohkem.

Siinkohal edastame Triinu nimelt tänusõnad tema endistele kolleegidele Keskkonnaametist, kes projektil graafikus püsida. 

citynature.PNG

Viimati muudetud 23.06.2022