Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

PRECINCT

PRECINCT


PRECINCT projekt loob mudelipõhise koostööplatvormi, mis ühendab küberfüüsilise julgeoleku ja vastupidavuse haldamise nutikate vastupidavate PRECINCTide jaoks, kasutades ära edusamme CIP ja INFRA-01 projektidest ning ulatuslikku tööd linna- ja kriitiliste infrastruktuuride kaitse ning vastupidavuse haldamise valdkonnas.  
Mis on PRECINCT projekti eesmärk?
Projekt keskendub elutähtsate infrastruktuuride küberfüüsiliste ohtude ennetamisele, ka nende valmisolekuks ja vastupidavuseks.

Miks Tallinn osaleb?
Tallinn keskendub projekti raames elutähtsa infrastruktuuri rünnaku ja pika ettearvamatu kestvuse ja/või ulatusega füüsilise nähtuse (näiteks pommirünnak, lennuõnnetus, maavärin, tulekahju, üleujutus) võimalike tagajärgede mõjude leevendamise stsenaariumite välja töötamisele.

Millised on Tallinna linna eesmärgid?
Tallinna piloodiks on koostöös KeKo, MUPO, Tallinna Vesi ja digiteenistusega
1) töötada läbi teststenaarium juhuks, kui toimub puhta vee varustuse katkemine ning
2) partnerite (Tallinna Vesi, hoolekande- ja tervishoiu asutused) koostöövõrgustiku loomine ja seondamine Tallinna digikaksikuga.

Millised on oodatavad tulemused?
- Tallinn panustab KPI (Key Performance Index) mõõdikute valideerimisse, pakkudes välja ettepanekuid ja parandusi
- Tallinn, koos teiste testlinnadega, viib läbi lühiajalisi sekkumisi (teststenaariumi läbimäng) maksimaalse mõju saavutamiseks
- Läbi praktiliste katsetuste aitab Tallinn kaasa mudelite valideerimisele spetsiifilise kriitilise infrastruktuuri loomisel nii füüsiliste kui küberohtude ennetamiseks.
Kuula podcasti digikaksikust ja PRECINCT tulemustest siin.
Projekt kestab 01.10.2022 - 30.09.2023

Külasta projekti ametlikku kodulehekülge siin: https://www.precinct.info/en/

Projektipartnerid: Austria, Belgia, Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Itaalia, Iirimaa, Luxemburg, Sloveenia, Hispaania, Šveits.
PRECINCT.JPG
Tallinna demoprojekti esitlus Precinct lõpukonverentsil 14.09.2023
 

precinct-H2020.png

Viimati muudetud 26.04.2024