Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Urban Eco-Islands

Ehk turismiarendus väikesaartel.

Kesk-Läänemere programm, 01.04.2019 - 30.06.2021
Tallinna Kesklinna Valitsus, partneriks Helsingi linna keskkonnaamet; lihtpartneriteks on Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskus, Forum Virium Helsinki.

Ökosaarte projekt seisab selle eest, et arendada uuteks nutikateks turismisihtkohtadeks kaks väikesaart, Aegna ning Vasikkasaari Helsingis. Aegna saare arendamiseks võetakse kasutusele nutikaid lahendusi looduse säästmiseks ja külastajakogemuse tõstmiseks.

Paigaldatud on ülastajaloendurid külastuskoormuse ja saare taluvuskoormuse analüüsimiseks, vee ja temperatuuriandurid reaalajas ilmastikuandmete edastamiseks ning infoekraan, mis tagab saare külastajale vajaliku informatsiooni nii ilmastikuolude, transpordi, matkaradade kui ka muidugi kohalike ettevõtjate teenuste osas. Lisaks on ehitatud ka jäätmekäitluspunktid ning parandatud on külastajataristut (matkaradade korrastus, infoviitate ning -tahvlite uuendused, istepinkide paigaldused).

Projekti käigus Aegna ja Vasikkasaari jaoks välja töötatud lahenduste põhjal valmib juhendmaterjal, mida saab kasutada teistelgi ökoloogiliselt tundlikel väikesaartel turismi arendamiseks.

Reaalajas ilmainfot Aegna saarelt näed siit!

AegnaEkraan.jpg

Viimati muudetud 30.09.2020