Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

GoGreenRoutes kaasas Lasnamäe haridusasutusi roheala arendamisse

GoGreenRoutes kaasas Lasnamäe haridusasutusi roheala arendamisse

2. novembril kohtusid välisprojekti GoGreenRoutes meeskonnaliikmed Vormsi pargi läheduses asuvate haridusasutustega, et uurida nende soove ja eelistusi lähedal asuva Vormsi roheala arendamiseks.

Kohtumisel osalesid esindajad Vormsi ja Kihnu lasteaiast, Läänemere gümnaasiumist, Lasnamäe Vene Lütseumist ning Tallinna strateegiakeskusest eesmärgiga kaardistada võimalikke koostöövõimalusi ja tegevusi Vormsi pargis. Lisaks tutvustati GoGreenRoutes projekti üldisemalt, anti ülevaade Vormsi rohealast ja selle võimalikest arengutest ning anti ülevaade septembrikuus toimunud töötubade („Challenge worshops“) tulemustest (neist saab lähemalt lugeda siit).

Väärtuslikuks osaks oli haridusasutuste poolne tagasiside saamine Vormsi roheala arendamise, kasutamise ja koostöö laiendmaise kohta.

Haridusasutuste esindajate poolt kaardistusid välja eelkõige järgnevad huvid:

 • QR-koodide abil või muu veebipõhise platvormi kaudu interaktiivsete õppemängude loomine ja nende kasutamine õppetöös (nt orienteerumine liikumisõpetuses, loodusõpetus). Õpilane saab nutitelefonilt pildistades QR-koodi kaudu kätte küsimusi koos viidetega, mis aitavad Vormsi rohealast vastuseid leida. Õpilane sisestab vastuse, täidab ülesannet (nt midagi üles pildistama) ja sellisel interaktiivsel moel saab uusi teadmisi. 
 • erinevate õppeprogrammide läbiviimine pargis –  jälgimisala, et aastaaegade ja looduse muutumist märgata;
 • temaatiliste ja erineva marsruudiga loodus- ja terviseradade loomine, mida lasteaiad (ja ka koolid) saaksid oma regulaarsetel õueskäikudel läbida;
 • infotahvel või stend, mis kirjeldab rohealal leiduvaid erinevaid liike (puud, põõsad, putukad jt);
 • eksponeerida erineva prügi lagunemise protsesse (kasutada selleks kohapeal leitud jäätmeid) ja tutvustada liigiti sorteerimise põhimõtteid;

 • märgala kasutusvõimalused;
 • kohaliku kooli või lasteaia poolt viljapuude istutamine ning kasvamise jälgimine;
 • ronimispark;
 • grillimiskoht ja piknikupidamise võimalus;
 • mesitarude paigutamine.

  Kokkuvõttes ühtisid õppeasutuste mõtted juba kõlanud ideedega, mis kinnitavad projekti meeskonna jaoks, et mõttesuund on õige. Saime ka tõestust, et Vormsi rohealal on suur potentsiaal ja head eeldused, et toimida piirkonna õpikeskkonnana.

Järgmise sammune jätkame kõikide kogutud ettepanekute analüüsidega ning valmistume samuti eeluuringute tegemiseks, et paremini mõista Vormsi roheala hetkeseisu (taimestik, mullastik, dendroloogia, hüdrogeoloogiline olukord). 

Jälgi projekti tegevusi ja sündmusi Facebook grupist "Väärtustame Vormsi pargi linnaloodust": https://www.facebook.com/groups/vormsipark 

Külasta projekti ametlikku kodulehekülge siin: https://gogreenroutes.eu/

GGR_H2020_logo.jpg