Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn on Uue Euroopa Bauhausi võrgustiku liige

Tallinn on Uue Euroopa Bauhausi võrgustiku liige

Tallinna linn on liitunud New European Bauhaus Community'ga. See samm märgib pühendumust jätkusuutlikule, innovaatilisele ning kaasaegsele linnaruumile.

Uus Euroopa Bauhaus on keskkonna-, majandus- ja kultuuriprojekt, mille eesmärk on kombineerida disain, kestlikkus, juurdepääsetavus, taskukohasus ja investeeringud, et aidata kaasa Euroopa rohelise kokkuleppe saavutamisele.

Tallinn on võtnud endale eesmärgi kanda edasi Uue Euroopa Bauhausi põhimõtteid. Oleme kaasatud Euroopa Komisjoni uue NEB missiooni välja töötamise võrgustikku (Eesti kontaktpunktiks on Kliimaministeeriumi). Elukeskkonna kvaliteet on Euroopa Liidus üha kesksem teema, ning hiljutine tervisekriisi kogemus on tõestanud, kui oluline on eluaseme ruumiline kvaliteet ning ligipääs heale avalikule ruumile ja looduslikele puhkealadele.

Kui senised rohepöörde renoveerimislaine, ringmajanduse ning liikuvuse strateegiad on keskendunud peamiselt kestlikkusele, siis Uus Euroopa Bauhaus tõstab esile ka elukeskkonna sotsiaalse ja kultuurilise mõõtme. Euroopa uue Bauhausi projekti SOFTacademy rahastuse saamine on meie järgmine samm selles suunas, panustades aktiivselt Tallinna linna rohelise ja kaasaegse linnaruumi kujundamisse.
SOFTacademy on esimene meie algatustest selles suunas. Projekti eesmärk on välja töötada kaasamismudel paneelmajade renoveerimistegevuse kiirendamiseks. SOFTacademy on hea näide Uue Euroopa Bauhausi põhimõtete rakendamisest, kus ühendades omavahel disaini, teaduse, tehnoloogia ja kaasates sealjuures kogukonda, saame kujundada kõigi jaoks ilusama, ligipääsetavama ja keskkonnahoidlikuma elukeskkonna.

Ka Euroopa rohelise pealinna Tallinna installatsioonikonkurss „Kohasumin“ jõudis mainekal Uue Euroopa Bauhausi võistlusel 1450 taotluse seast finalistide hulka. Uue Euroopa Bauhausi võistlusel tunnustatakse inspireerivaid (linna)ruumiprojekte, mis näitavad, kuidas väiksed algatused aitavad jõuda suurte muutusteni. Auhinna eesmärk on tuua esile nii ruumilisi, keskkondlike, kultuurilisi, majanduslikke kui ka kogukondlikke algatusi, mis aitavad kaasa Euroopa rohelise kokkuleppe saavutamisele.

Uue Euroopa Bauhausi võrgustikuga liitumine on Tallinna panus jätkusuutlikumale arengule ning koos teiste Euroopa linnadega saame jagada parimaid praktikaid ja edendada linna keskkonnasõbralikku visiooni.
Võrgustiku liikmelisus loob lisavõimalusi koostööks erinevates Euroopa Liidu välisprojektides ja muudes algatustes.
 Uue „Euroopa Bauhausi“ algatuse eesmärk on hõlbustada põhjalikke, koostööl põhinevaid ja valdkondadevahelisi ühiskondlikke muutusi kolmes mõõtmes (põhiväärtused):

  • kogemuste kvaliteet, sealhulgas disain/esteetika, tervislik ja ohutu elukeskkond;
  • kestlikkus, sealhulgas ringmajandus;
  • kaasamine, sealhulgas juurdepääsetavus ja taskukohasus.

    Seetõttu on kõigil uue „Euroopa Bauhausi“ raames rakendatavatel projektidel, algatustel ja meetmetel ühine eesmärk tagada meile kaunim, kestlikum ja kaasavam eluviis. 

Vaata Uue „Euroopa Bauhausi“ ulatust ja seost muude algatustega SIIT.