Tallinna linn võõrustas välisprojekti GoGreenRoutes konsortsiumi kohtumist
Möödunud nädalal (12.-14.09.2023) võõrustas Tallinna Strateegiakeskuse välisprojektide büroo Horizon 2020 programmi välisprojekti "GoGreenRoutes" konsortsiumi kohtumist. Seda sügisest sündmust väisasid mitmed Euroopa riikide esindajad ning kohtumine keskendus senistele projekti progressile, jagades teavet viimaste uuenduste ja tulemuste kohta partnerlinnades.
Kogunemise avasõnad tegi Iiri suursaadik Eestis, James Sherry, kes rõhutas koostöö, kogemuste jagamiste, jätkusuutlikkuse ning linnalooduse tähtsust riikides.
Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome osakonna arhitektid-linnaplaneerijad tutvustasid Tallinna linna lineaarparkide kontseptsiooni, mille aluseks olid Putukaväil ja Klindipark. Lineaarpark on osa linna laiemast visioonist luua Tallinnasse rohelisi ja looduslähedasi alasid, mis pakuvad elanikele mitmekesiseid võimalusi vaba aja veetmiseks ja linnalooduse nautimiseks. Antud ettekanne linna rohealadest pälvis partnerlinnadelt suure tunnustuse.
Lisaks toimus veel mitmeid erinevaid projektitegevusi, mis võimaldasid osalejatel jagada kogemusi ja teadmisi. Näiteks erinevad linnadevahelised kohtumised, diskussioonid ülikoolide esindajatega ning lisaks anti juhtpartneri poolt ülevaade aruande koostamise nõuetest, et hoida projekti liikmed kursis projektiga seotud tegevustest. Tutvustati erinevaid väljakutseid, saavutatud tulemusi ja edusamme ning muidugi arutleti edasise koostöö üle.
Kohtumise jooksul toimusid ka erinevad aktsioonid. Näiteks algas nädal virtuaalreaalsuse demonstratsiooniga Tallinna linna kaasamiskeskuses, kus osalejad said kogeda mitmekülgset VR-elamust, mis oli loodud keskkonnaküsimuste teadvustamiseks.
Ühiselt käidi tutvumas ka linna erinevate rohealadega, sealhulgas Tallinna Tondiraba pargi, Priisle kogukonnaaia, välisprojekti pilootalal Vormsi pargis ning Pirita ürgorus. Need külastused aitasid osalejatel mõista Tallinna linna rohealade mitmekesisust ja nende olulisust elanikele. GoGreenRoutes konsortsiumi kohtumine kulmineerus jalgrattatuuriga mööda Putukaväila, kus osalejad said ise kogeda, kuidas rohealad linnaruumi rikastavad ja paremaks muudavad.
Kohtumisel olid esindatud projektipartnerid mitmest riigist, sealhulgas Soomest, Rootsist, Prantsusmaalt ja Iirimaalt, kes loovad looduspõhiseid lahendusii linnades. Lisaks olid kohal ka mitmed ülikoolide esindajad ja teadlased, kes tutvustasid erinevate uuringute tulemusi ning kuidas antud tulemusi praktikas rakendada.