Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Valminud on roheprojekti GoGreenRoutes ametlik lehekülg

Valminud on roheprojekti GoGreenRoutes ametlik lehekülg

Välisprojekt GoGreenRoutes keskendub looduspõhiste lahenduste kasutamisele, mis aitavad leevendada linnastumisest ning kliimamuutustest tulenevaid mõjutusi, kuna õhusaaste on linnades üks suurimaid keskkonnariske, mis mõjutab otseselt elanike tervist.

Tallinnas on projektitegevused suunatud Vormsi pargile ning selle uuendamisele. Vormsi park asub Lasnamäel Narva maantee, Läänemere tee ja Vormsi tänava vahel. 1930ndatel rajati sinna Nehatu algkool, paraku on tänaseks säilinud vaid vundament. Kooli territooriumile istutati ka viljapuuaed, millest on säilinud veel praegugi rohkelt õuna-, kirsi‑, ploomi‑ ja kreegipuid. Just tol ajal loodud viljapuuaed on arvestatavaks seemneks praegustele plaanidele.

GoGreenRoutes eesmärk on luua roheala, mis on meeldiv vaba aja veetmise koht kõigile piirkonna elanikele, sõltumata nende vanusest, kultuurilisest, keelelisest või sotsiaalsest taustast. Parki on planeeritud ka kogukondliku linnaia loomine, mis kogub järjest populaarsust mitmetes suurlinnades üle maailma. Linnaaiad toovad elanikud kokku ühistööks ning loovad uusi, nii sotsiaalseid kui ka ökoloogilisi väärtusi. Ilu-ja tarbetaimede kasvatamine, nende eest hoolitsemine vähendab stressi, suurendavad sotsiaalset aktiivsust ja heaolu.
Vormsi parki roheala eesmärk on juurutada keskkonnateadlikkust ja rohelist mõtteviisi, luua hariv õpikeskkond, soodustada tervislikku ja aktiivset eluviisi, mitmekesistada avalikku linnaruumi ja soodustada ühistegevust, heanaaberlikkust ja kogukonnatunnet.

 GoGreenRoutes projektis osalevad lisaks Tallinnale ka Burgas (Bulgaaria), Lahti (Soome), Limerick (Iirimaa), Umeå (Rootsi), Versailles (Prantsusmaa), München (Saksamaa), Gzira (Malta) ning piirkond Murcias (Hispaania).

Projekt kestab alates 1.09.2020 - 31.08.2024
Vaata värskelt valminud projekti kodulehekülge - https://gogreenroutes.eu/

Projekti rahastatakse EL välisrahastuse programmist Horizon2020.