Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vormsi pargi tulevik – tule räägi kaasa!

Vormsi pargi tulevik – tule räägi kaasa!

Välisprojekt GoGreenRoutes on oma pilootalaks väljavalinud Lasnamäel asuva Vormsi pargi. Projekti ülesandeks jääb pargis läbi viia uuenduskuur, kasutades selleks peamiselt looduspõhiseid lähenemisi. Pargi tulevikuplaanide ideekorje toimub homme, 27. mail alates kell 16.00.

Eelmisel vaatlus-kohtumisele olid kaasatud lisaks tuumikmeeskonnale veel eksperdid ning maastikuarhitekt Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametist, nõu ja jõuga olid abis kolleegid Lasnamäe linnaosavalitsusest ning esindatud olid ka kohalikud elanikud.

Käimasolev projekt, GoGreenRoutes, on keskendunud eelkõige looduspõhiste lahenduste rakendamisele linnakeskkonnas, mistõttu on plaanis säilitada võimalikult palju pargi loomulikku keskkonda. Soov on luua rekreatsioonialad ning koosloome- ja tegevustepark igas eas elanikule, rõhutada pargi ajalugu ja väärtuseid ning anda neile uus funktsioon. Kohtumisel arutleti pargi tuleviku üle ning üheskoos tõdeti, et tegemist on äärmiselt potentsiaalirikka territooriumiga, kuhu saab luua tegemisi ja toimetamisi nii eakamatele kui ka noorukitele, lastevanematele ja lastele.
Kindlasti on tulevikus kõne all Pae, Priisle, Laagna ning Raadiku kogukonnaaedade kõrvale luua ka viies Lasnamäe kogukonnaaed just Vormsi parki, mille jaoks on seal ruumi küllaga.
Vana-Narva maanteel, Vormsi tänava ja Läänemere tee vahelisel alal asuvale pargile annab lisaväärtust ka olemasolevad viljapuud, mis on alles jäänud vanast Nehatu algkooli aiast. Endisest koolimajast on osaliselt säilinud vaid vundament, maja ise paraku hävis 1988. aastal.

Täpsemate tulevikuplaanide teada saamiseks on projekti kaasatud ka Tallinna Ülikooli tudengid, kes on kohalikele elanike soovide kaardistamiseks koostanud küsimustikud.
Need on valmistatud nii paberkujul ja otsepostina saadetud ümbruskaudsete majade postkasti, lisaks on soovijatel võimalik küsimustikke täita digitaalselt, nii eestikeelsena kui ka venekeelsena.

Tule Vormsi pargi ideekorjele!
Vaatleme ning arutame tulevikuplaanide üle, ootame kõiki soovijaid ja eelkõige ümbruskaudseid elanikke 27.mail kell 16.00-18.00 Vormsi parki.

Koha peal on esindatud linnaosavalitsus ja projektimeeskond, et kuulata ja kirja panna elanike soove ja nägemusi, millised lahendusi ja tegevusi projekti raames Vormsi parki luua võiks.