Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

EGCN e European Green Capital Network

EGCN e European Green Capital Network

Euroopa rohelise pealinna tiitli võitjaid ja finaliste ühendav võrgustik, mis loodi 2014 toonase rohepealinna Kopenhageni initsiatiivil. Võrgustiku eesmärgiks on lisaks liikmete vahelisele infovahetusele ja kogemuste jagamisele kestliku ning rohelise mõtteviisi populariseerimine teistes Euroopa linnades.
 

Rohelise pealinna liikumine sai alguse 2006. aastal Tallinna linnapea Jüri Ratase algatusest. 15. mail 2006 kirjutasid 17 Euroopa linna esindajad alla memorandumile, millega tehti Euroopa Komisjonile ettepanek tunnustada igal aastal linna, kus lisaks keskkonnasõbralikele juhtimisotsustele ja üldise keskkonnateadlikkuse tõstmisele on rakendatud säästva arengu põhimõtteid, parandatud ühistranspordi kvaliteeti, laiendatud parkide ning haljasalade pindala, juurutatud jäätmekäitluse kaasaegseid põhimõtteid ja tehnoloogiaid või rakendatud innovaatilisi ja julgeid lahendusi linna üldise elukeskkonna oluliseks parandamiseks. Ettepanek leidis toetust Euroopa Komisjoni poolt 22. mail 2008 Brüsselis avaldatud deklaratsioonis.

Igal aastal tunnustatakse tiitliga ühte Euroopa linna, kus on viimase 5-10 aasta jooksul märkimisväärselt parandatud elukeskkonda ja rakendatud säästva arengu põhimõtteid, toimib elanike, ettevõtluse, mittetulundusühingute jt koostöö, jätkatakse elukeskkonna parandamise programmi, mis peaks avaldama kauakestvat mõju linnakeskkonnale ja ollakse valmis jagama sellealaseid kogemusi teiste linnadega.

Võrgustiku tööd koordineerib Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraat ning kolmest linnast koosnev nn "troika", kuhu kuulub eelmise, praeguse ja järgmise rohelise pealinna esindaja.


Võrgustiku koduleht

Kontaktisik Tallinnas:
Kadri Kopli
EL ja väliskoostöö osakond
Tallinna Strateegiakeskus
+372 6404142
kadri.kopli [at] tallinnlv.ee

Viimati muudetud 09.05.2024