Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Thbilisi

2018.a. aprillis viibis Tallinna linnapea Taavi Aas töövisiidil Gruusia pealinnas Thbilisis sealse linnapea Kakha Kaladze kutsel. Visiidi käigus allkirjastasid linnapead koostööleppe Tallinna ja Thbilisi vahel ning arutasid edasist koostööd.

Koostööleppes sätestatakse koostöö esialgsed teemad nagu kogemuste vahetus e-valitsemise, jätkusuutliku ühistranspordi, keskkonnakaitse ja loodushoiu, muinsuskaitse, kultuurikoostöö ning targa linna lahenduste vallas. Mõlemad linnad toetavad oma võimaluste piires otsekontaktide loomist ettevõtjate, ülikoolide, vabaühenduste jm institutsioonide vahel mõlemas linnas.

Tallinn ja Thbilisi teevad juba koostööd ka rahvusvaheliste organisatsioonide ja koostöövõrgustike raames. Näiteks Euroopa suurlinnade organisatsioonis Eurocities, mille juhatuse liige on Tallinn ning assotsieerunud liige Thbilisi, osalevad mõlemad linnad Kultuurifoorumi ja Majandusarengu foorumi töös. Thbilisi on Rahvusvahelise avatud valitsemise partnerluse pilootlinn, mille liikmeks pürgib ka Tallinn.

Viimati muudetud 23.06.2022