Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Valmis viipekeele õppimise raamat "Minu päev"

Valmis viipekeele õppimise raamat "Minu päev"

Kuulmispuudega Laste Õpetajate Seltsi eestvedamisel on valminud elektroonne heli- ning videofailidega varustatud pildiraamat MINU PÄEV mis on mõeldud kurtidele väikelastele ja nende vanematele, et ühise tegevuse kaudu teha tutvust eesti viipekeelega, arendada igapäevasuhtluseks vajalikku keele- ja kommunikatsioonioskust ning hõlbustada omavahelist suhtlust.

​Raamat sisaldab lihtsamaid igapäevaseid üksikviipeid ja käibefraase järgmistel põhiteemadel: perekond, sõõk ja jook, ööpäeva osad ja vastavad temaatilised tegevused, riided ja riietumine, hügieenitoiminguid, loomad, värvid ja suurused, mäng ja vabaaja tegevused ning suhtlemine, tähelepanu on pööratud ka viipekeelses suhtluses olulisel kohal olevale miimikale.  Üksikviipeid/fraase kujutavatele videofailidele lisaks leiab raamatust tegevusvideod, mille kaudu on võimalik õpitavaid viipeid kinnistada ning näha nende kasutamist nn loomulikus suhtluskeskkonnas. Kogu lastele suunatud sõnaline materjal on varustatud helifailidega, et kuulmisjäägi olemasolul vajadusel ka sellele oleks võimalik toetuda. Õpitava materjali kinnistamiseks on raamatusse ühtlasi lisatud harjutusi ning lapsevanematele selgitavaid kommentaare raamatus esitatu kohta.

Raamat „Minu päev“ on valminud Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti rahastusel, selle autoriteks on Maret Õun ja Aire Murd.

Raamatuga on (Google Chrome brauseri kaudu) võimalik tutvuda aadressil: https://read.bookcreator.com/laSFKxrMRvaSZ6DPSKrlBdgT4SL2/69wVGx9zRaKxSW2AFgLMnQ

Viimati muudetud 23.06.2022