Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Vanasadama tramm veebi päis.png
Kasulikud lingid:

Sõiduplaanid ja reisiplaneerija: transport.tallinn.ee

Navigeerimine ja liiklus autojuhtidele: Waze 

Tallinna abitelefon: 14 410
Vanasadama trammitee ehitus
Märtsis algas Vanasadama trammiliini ehitus. Tööde tulemusena valmib ligi 2,5 kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Tööde eesmärgiks on teha liikumine eri ühistranspordiliikidega mugavamaks, nii et Tallinna tähtsamad transpordisõlmed oleksid omavahel ühendatud ja ümberistumine võimalikult lihtne.  
Etapid. Üldine skeem
Muudatused ühistranspordiliinides alates 21.10.2023 
Liiklus. Üldine skeem alates 06.12.2023
Uue trammiliini rajamine hõlmab suurt hulka ümberehitustöid. Tulevane liikumistee kulgeb Kivisilla tänavalt vasakpöördega Gonsiori tänavale. Edasi liigub trass Laikmaa, Hobujaama ja Ahtri tänavate kaudu kuni sadamaalani. Laeva, Kuunari ja Kai tänavate kaudu läbitakse Sadama A-terminali esine ning Logi ja Rumbi tänavate kaudu liigutakse Linnahalli alt läbi. Kultuurikatla juurde jõudes liitub trammitee Mere ja Põhja puiesteelt kulgeva Kopli suunalise trammiteega. 

Siin veebilehel hakkab ilmuma info ehitusetappide, liikluskorralduste ja ühistranspordi ümbersuunamise kohta ning samuti muu projektiga seotud teave. Vastav info on leitav üleval olevast menüüst. Mõistame, et ehitustööd tekitavad ebamugavusi kohalikele elanikele, kuid loodame mõistvale suhtumisele.

Vanasadama trammiliini ehitustööde maksumuseks on koos käibemaksu ja omanikujärelevalvega ligi 46 miljonit eurot, taaste- ja vastupidavusfondist (RRF) on selleks eraldatud 26 miljonit eurot. 1022-574-max.png